Jumbo-Visma ratturid pälvisid Vueltal kolmikvõidu ja jätkavad kolmel esimesel kohal samuti kokkuvõttes

Vuelta 13. etapil, mida peeti ühtlasi Hispaania velotuuri raskeimaks etapiks (Formigal. Huesca la Magia – Col du Tourmalet; 134,7 km) pälvisid kolmikvõidu Jumbo-Visma ratturid Jonas Vingegaard, Sepp Kuss ja Primož Roglic. Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) sai 140. koha. 

Vingegaard (3:51.10) ründas lõputõusul umbes kaheksa kilomeetrit enne finišijoont ja pälvis karjääri esimese Vuelta etapivõidu, edestades meeskonnakaaslaseid Kussi ja Roglicit vastavalt 30 ja 33 sekundiga. Taaramäe kaotas võitjale 33 minuti ja 49 sekundiga. Pärast etappi tõdes ta ERR-ile, et eesmärk on nüüd Vuelta lõpetada. “Lõpetada on vaja, midagi muud nagu ei oskagi,” ütles Taaramäe.

Halb päev oli tiitlikaitsjal Remco Evenepoelil (Soudal – Quick-Step), kes jäi liidritest maha juba 90 kilomeetrit enne finišit. 60. positsioonil lõpetanud belglane kaotas Vingegaardile 27 minuti ja viie sekundiga.

Üldarvestuses jätkab liidrina Kuss, kellele Roglic kaotab ühe minuti ja 37 sekundiga ning Vingegaard ühe minuti ja 44 sekundiga. Taaramäe on kokkuvõttes 113. kohal (2:02.26).

Laupäeval on kavas 156,2-kilomeetrine etapp marsruudil Sauveterre-de-Bearn – Larra-Belagua.

Foto: Vuelta

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X