Jumbo-Visma mehed tegid Pariisi – Nizza velotuuril taas puhta töö, Taaramäe 53.

Rein Taaramäe

Pariisi – Nizza velotuuri (2.UWT) neljandal päeval sõideti 13,4-kilomeetrine temposõit. Päeva kiireimat aega näitas belglane Wour van Aert (Jumbo-Visma), kerkides võiduga ka üldarvestuses liidriks. Temposõidu valitsev Eesti meister Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 53. koha.

Van Aerti võiduajaks mõõdeti 16 minutit ja 20 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 49,2 km/h. Ta edestas tiimikaaslaseid Primož Roglici ja Rohan Dennist vastavalt kahe ja kuue sekundiga. Valitsev Euroopa meister Stefan Küng (Groupama – FDJ; +0.10) pidi leppima neljanda kohaga. Taaramäe kaotas võitjale ühe minuti ja 16 sekundiga, sõites keskmiseks kiiruseks 45,7 km/h.

Kokkuvõttes kerkis liidriks Van Aert, kes edestab nüüd Roglici kümne sekundiga. Kolmandale positsioonile langes siiani kollases särgis sõitnud prantslane Christophe Laporte (Jumbo-Visma). Taaramäe tõusis üldarvestuses kuue koha võrra ning jätkab 47. positsioonil (+4.14).

Neljapäeval ootab rattureid ees mäed. 188,8 kilomeetri jooksul on rajal kolm esimese, üks teise ja üks kolmanda kategootia tõus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X