Julguse kokku võtnud Jakin: lõpuks tuli minu aeg ka!

65010183_403539940503139_8066329262019313664_n

Minskis jätkuvatel Euroopa mängudel ületas Alo Jakin meeste grupisõidus finišijoone teisena ja sai kaela hõbemedali.

“Ma ei oskagi praegu midagi öelda, eks see jõuab kohale, kui olümpiakülla jõuan,” rääkis Jakin pärast võistluse lõppu ERR-ile. “Olen väga õnnelik, Jaan [Kirsipuu] uskus ja meie ise samamoodi. Muidugi mängisime sprinterite peale, aga neli ringi enne lõppu ütles [Mihkel Räim] mulle, et hoia ette ja proovi, nagunii läheb sõjaks. Kaks ringi enne lõppu mõtlesin, et miks mitte ise proovida, võtsin julguse kokku ja panin ise esimese litri.”

Jakin kaotas võitjale, itaallasele Davide Ballerinile 16 sekundit. Lõpuheitluses suutis eestlane edestada nii austerlast Daniel Auerit kui valgevenelast Aleksandr Rjabušenkot, kes said kirja temaga sama aja.

“Mingi hetk sain aru, et enam tagant järgi ei tulda ja teadsin, et munakivitõusu peal tuleb panna,” jätkas Jakin. “Natuke jäin lollile positsioonile, mul oli väike rütmimuutus. Kui oleks itaallasele kohe sabale saanud, oleks võinud temaga koos sõita. Lõpus tegelikult arvasin, et ma ei tule sealt enam välja, jäin [austerlasele ja valgevenelasele] kahe vahele ja nad surusid kokku. Ma pole kunagi ratast nii palju ette lükanud, ratas oli kaks korda pikem kui ta muidu on! Lükkasin sadula ka endast ettepoole ja ennast joonel teiseks.”

“Medal on minu jaoks raudselt võit, ei ole kahtlustki,” kinnitas Jakin. “Hõbemedal on minu jaoks sisuliselt kuld. Ma ei olegi osanud nii suurelt unistada, olen alati oma tasemel olnud ja oma ära teinud. Ma ei tea, mis karma mul on: kogu aeg on mingid probleemid, küll on ratas katki, küll midagi muud. Treener on ka öelnud, et mis karma sul kallal on, no ei tule seda tulemust! Ratas on ümmargune, lõpuks tuli minu aeg ka!”

Allikas sport.err.ee

https://sport.err.ee/955266/julguse-kokku-votnud-jakin-lopuks-tuli-minu-aeg-ka

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X