Jõulumäel võidutsesid põnevate lahingute järel Loo ja Uibokand

jõulu

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari jätkus Pärnumaal Jõulumäe tervisespordikeskuses.

Ilmateade lubas vihma, kuid taevaluugid püsisid kinni sõidu lõpuni. Erinevates startides läks oma võimeid proovile panema üle 700 ratturi. Liivasel ja juurikarohkel rajal tegid väga võimsa stardi Gert Jõeäär ja Martin Loo. Trassi teisel kilomeetril olnud ArcticSport vahefiniši võitis Jõeäär Loo ees ja läinud see duo oligi. Poolel maal suutis järele jõuda vaid Läti eliitklubi ZZK kasvandik Rodzers Petaks, aga temagi jõud rauges Põltsmaa mäefinišiks Jõulumäe keskuse veerel. Raja teine pool viis võistlejad Uulu poole ja uuesti tagasi jõudis esimesena Martin Loo.

“Täna oli ikka üpris raju sõit, Gerdiga koos panime kohe alguses gaasi põhja. Noor lätlane ilmus mingi hetk meile taha, aga muidugi kukkus kohe hädaldama ka, et tema ees tööd teha ei jaksa. Mäefinišiks oli poiss küpse. Gerdiga vaheldumisi tegime tööd ja kusagil kaheksa kilomeetrit enne lõppu juhtusin mina n-ö mudaravila singlil ees olema. Silmanurgast nägin, et Gert takerdus hetkeks. Panin kohe gaasi põhja ja kütsin, nii et silme ees must. Ära kestsin õnneks,” naeris võidumees finišis. Gert Jõeäärele jäid aga lohutuseks sarja kolm erinevat liidrisärki selga. Sarja üldliidriks tõusis Jõulumäel kolmandana lõpetanud Peeter Tarvis.

Samasugune pinevus valitses naiste arvestuses, kus sai võidurõõmu maitsta Janelle Uibokand. “Tegin oma emale sünnipäevakingituse. Mari-Liis sai alguses minema, Häädemeeste pool kuulsal seinamäel sain temast ette. Sattusin väga mõnusasse meeste punti ja korralikult lõpuni. Elvas tegin üldarvestuse mõttes suure vea, pingutasin hansgrohe kiirenduskilomeetril veel eraldi ja Elvas jäin pundi lõppu, väärtuslikud sarja punktid läksid kaduma. Täna tegin juba enne lõppu selge otsuse, et tuleb korralik lõpulahing meestega. Saingi pundist esimesena üle joone. Liidrisärki veel ei saanud, seega Valgehobusemäel tuleb absoluutselt kõik mängu panna,” olid Janelle muljed.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid Vahur Valvas ja Uibokand. Gardena maratoni võitjaks tuli lõunanaaber Ivo Erbe, Jetoil poolmaratoni rindel toimus kõik muutusteta – võitis ja liidrisärgi säilitas Matthias Mõttus.

My Snack lastesõitude kiireimad olid Georg Salupuu ja Marta Mõttus.
Võistkondliku võidu meestest võttis KoMo/Veloplus, parim naiskond oli Hawaii Express naiskond.

Hawaii Express Estonian Cup sarja juubelihooaja viimane etapp toimub 26. septembril Valgehobusemäel.

Allikas: https://sport.err.ee/1129073/joulumael-voidutsesid-ponevate-lahingute-jarel-loo-ja-uibokand

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X