Joonas Vaikmäe võitis Madona karikavõistlused

Möödunud nädalavahetusel osalesid Eesti BMX krossiratturid Lätis Madona karikavõistlustel ja Läti karikavõistluste 3. etapil. Pühapäeval peetud Madona karikavõistlustel näitasid Eesti krossiratturid korralikku taset ja B13+ vanuseklassis õnnestus Joonas Vaikmäel (Tartu Velo) pälvida esikoht.

Lisaks Vaikmäe võidule saavutas Rasmus Kiss (BMX Racing Estonia) B15+ vanuseklassis 2. koha. Esikolmikusse jõudsid veel Elis Maarja Aardevälja (Vooremaa Centrum), kes sai 2. koha G13+ vanuseklassis, Janek Maidla (Airpark Spordiklubi), kes sai 3. koha Cruiserite 30+ klassis, Laura Kiss (BMX Racing Estonia), kes sai 3. koha G7-8 vanuseklassis ja Mirle-Neora Adusoo (Peloton), kes sai 3. koha G11-12 vanuseklassis.

Teiste Eesti ratturite kohad vanuseklasside järgi: B8 Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum) 15. koht, B10 Oliver Pauskar (Airpark Spordiklubi) 15. koht, B11-12 Jesper Varep (Tartu Velo) 4. koht, Oskar Jakobson (Tartu Velo) 17. Koht, Pärtel Valge (Tartu Velo) 10. koht, Markus Mõttus (Tartu Velo) 12. koht, Heron Helemets (Tartu Velo) 13. koht, Oskar Läänelaid (BMX Racing Estonia) 14. koht, Uko Rasmus Luht (Tartu Velo) 18. koht.

Päev varem peetud Läti karikavõistluste etapil saavutasid Tõnis Mugra ja Rasmus Kiss B15-16 vanuseklassis ning Mirjam Raun ja Elis Maarja Aardevälja G15+ vanuseklassis kaksikvõidu, teiste Eesti ratturite kohad vanuseklasside järgi olid: Laura Kiss G7-8 vanuseklassis 3. koht, B8 vanuseklassis Kristen Kaur Aardevälja 4. koht, Hans Helemets 10. koht, Remo Paur 19. koht, B9 vanuseklassis Lukas Herman Staškevitš 29. koht, B10 vanuseklassis Oliver Pauskar 13. koht ja Gregor Sahk 24. koht, Janek Maidla Cruiserid 30+ vanuseklassis 3. koht, Mirle-Neora Adusoo G11-12 vanuseklassis 2. koht, B11-12 vanuseklassis Jesper Varep 9. koht, Oskar Jakobson 20. koht, B13-14 vanuseklassis Markus Mõttus 12. koht, Heron Helemets 14. koht ja Joonas Kiho 17. koht, B15-16 vanuseklassis Joonas Vaikmäe 10. koht, Pärtel Valge 14. koht, Uko Rasmus Luht 18. koht ja Oskar Läänelaid 19. koht.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Hearum, Floorin AS, Kagu Engineering OÜ, Rand & Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard