Joonas Puuraid pälvis juunioride velotuuril Saksamaal 13. koha

Eesti juunioride maanteeratturite koondis 2024

Saksamaal peetaval 47. rahvusvahelisel Cottbuseri juunioride velotuuri avaetapil (UCI 2.1; 77,2 km) sai Joonas Puuraid (Eesti maanteeratturite koondis) suures grupifinišis 13. koha.

Võistlus peeti neljal 19,3-kilomeetri pikkusel ringil. Kukkumisi oli palju ning Eesti maanteeratturite koondisest läks kõige õnnetumalt Richard Ründval, kes lõhkus oma teises, viimasel kilomeetril toimunud kukkumises rattaraami.

Etapivõidu teenis poolakas Michal Strelecki (Velotalent Team Sobotka; 1:40.28), jättes selja taha kaasmaalase Dawid Lewandowski (Poola koondis) ja tšehhi Adam Bradaci (Dukla Praha). Eesti maanteeratturite koondisest sai Puuraid 13., Riko Tammepuu 31., Arseni Laidinen 58., Mik Madisson 82., Ründva 91. ja Henri Arjus (+4.40) 97. koha.

„Poisid sõitsid terve päeva kenasti ja olid grupi ees olemas, kuigi see ei päästnud kukkumistest,“ ütles koondise peatreener Alo Jakin. „Tase on täiesti sõidetav, nüüd peab lihtsalt kukkumistest eemale saama.“

Laupäeva hommikul sõidetakse velotuuril 9,2-kilomeetrine temposõit ja õhtul 60-kilomeetrine kriteerium.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum, Malmerk Klaasium, Kaamos, EHL Profiles, Autogavanni, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X