Jooksikute gruppi kuulunud Taaramäe kerkis Prantsusmaal kaheksa kohta

Koduleht 1920x1280 Rein Taaramäe

Pariis-Nice’i velotuuri mägisel kuuendal etapil (Brignoles – Biot; 202,4 km) kuulus Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) pikalt jooksikute hulka ning pälvis lõpuks finišis 51. koha.

Peale väga aktiivset esimest tundi õnnestus peagrupist põgeneda kuuel ratturil, teiste seas Taaramäel. Seekord edu neid ei taganud ning finišis teenis sel velotuuril teise etapivõidu Primož Roglic (Team Jumbo-Visma). Lühikese tõusu otsas lõppenud sõidul edestas sloveenlane prantslast Christophe Laporte’i (Cofidis) ja austraallast Michael Matthewsi (Team Bike Exchange).

Taaramäe kaotas finišis võitjale kahe minuti ja viie sekundiga ning pälvis 51. koha. Kokkuvõttes kerkis eestlane kaheksa positsiooni, jätkates 51. kohal. Kaotust kollases liidrisärgis sõitvale Roglicile on kogunenud kuue etapiga 11 minutit ja 33 sekundit. Teist kohta hoiab kokkuvõttes Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe; +0.41) ja kolmandat Ion Izagirre (Astana – Premier Tech; +0.50).

Laupäeval sõidetakse velotuuril 119,2-kilomeetrine etapp, mis lõpeb 16,2-kilomeetrise tõusu Valdeblore La Colmaiane otsas 1499 meetri kõrgusel merepinnast.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X