Jooksikute gruppi kuulunud Kangert sai Giro etapil kuuenda koha

Tanel Kangert (EF Education First) saavutas Itaalia velotuuri raskel 17. etapil kuuenda koha. Etapivõidu võtnud prantslasele Nans Petersile (Ag2R) oli see karjääri esimeseks triumfiks profiratturina.

Kangert kuulus 11-mehelisse jooksikute gruppi, mis sõitis teistelt eest umbes 40 kilomeetrit pärast 180-kilomeetrise etapi algust. Hiljem suurenes grupp 18-meheliseks ja suurendas 70. kilomeetriks vahe teistega kahele ja poolele minutile, etapi edenedes kasvas see aga jõudsalt.

Peters sõitis konkurentidelt eest enne viimast tõusu, 16 kilomeetrit enne finišit. Etapivõit oli prantslasele tema profikarjääri esimeseks, viimati võitis Ag2R rattur Giro etapi 2011. aastal. Teisena ületas finišijoone Esteban Chaves (Mitchelton-Scott; +1.34).

Kangert kaotas finišis Petersile 2.02 ja saavutas kuuenda koha. Tema ees võttis viienda koha Läti rattur Krists Neilands (Israel Cycling Academy; +1.51).

Giro üldliider Richard Carapaz (Movistar) sai kolmapäeval 20. koha ja kaotas Petersile 4.39, üldarvestuses on tema edu Vincenzo Nibali ees 1.54. Primož Roglicit edestab Ecuadori rattur 2.16-ga.

Kangert jätkab üldarvestuses 20. kohal ja vähendas kaotust Carapazile 28 minutile ja 42 sekundile.

Allikas: sport.err.ee