Jolanda Neff krooniti maastikukrossi Euroopa meistriks, debütant Janika Lõiv sai 23. koha

Glasgowis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel saavutas Janika Lõiv 23. koha. Euroopa meistriks krooniti valitsev maailmameister Jolanda Neff.

Neff läks oma teed juba esimese ringi lõpus ning kasvatas seejärel ring-ringilt edu konkurentide ees. Šveitslannat jälitasid viimase MK-etapi Andorras võitnud norralanna Gunn Rita Dahle Flesjaa ja Prantsusmaa meister Pauline Ferrand Prevot. Kolmanda ringi keskel läks 45-aastasel Dahle Flesjaal kett katki, mis kukutas ta suurest mängust. Kolmandale kohale tõusis seejärel Neffi kaasmaalane Linda Indergrand, kellest viimase ringi eel möödus rehvi purunemise tõttu teda pikalt jälitanud belglanna Githa Michiels.

Väga head tehnilist osavust ja kiirust lõpuni näidanud maailmameister Neff pälvis Euroopa tiitli ajaga 1:31.29. Ferrand Prevot sai kaela hõbemedali, jäädes maha kahe minuti ja nelja sekundiga ning pronksi teenis maailma reitingutabelis 23. kohta hoidev Michiels (+3.27).

“Võitsin kolmandat korda Euroopa meistri tiitli ja ma olen selle üle väga õnnelik,” kommenteeris Neff sõidujärgselt. “Eelmisel aastal EM-i raja peal harjutades kukkusin ja pidin võistlemisest loobuma ning nüüd tagasi tulla ja võita on imeline. Ma nautisin sellel rajal sõitmist väga, eriti kõiki laskumisi, hüppeid ja tehnilisi kohti. Homme lendame Kanadasse, kus nädalavahetusel toimub järgmine MK-sarja etapp. Kuna ma olen seal liider, siis see on minu järgmine suurem eesmärk.”

Euroopa meistrivõistlustel debüüdi teinud ja ainsa eestlannana võistlustules olnud Lõiv sai lõpuks kirja 23. koha, kaotades võitjale 10.42. Juulis Eesti maastikukrossi meistriks kroonitud Lõiv sõitis terve võistluse vältel tõusvas joones.

“Hommikul sadas vihma ja rada oli suhteliselt märg,” rääkis Lõiv sõidujärgselt. “Stardist sain kenasti minema, aga esimese tõusu peal kiputi ikka mööda pressima. Kuna rada oli alguses märg, siis pidurdati palju ja tekkisid tropid. Vaikselt õnnestus aga kohta parandada. Teisel ringil ühel järsul laskumisel pani konkurent ees ootamatult pidurid blokki, mille tõttu kukkusin ise natukene halvasti käe peale. Ülejäänud sõidu andis käsi tugevalt tunda ja pidin ettevaatlikult sõitma. Pingutasin lõpuni ära nii palju kui vähegi kannatas.”

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X