Johanson tegi finaalis vea, mis maksis mitu kohta, Kirsipuu oli pika vigastuspausi järel taas joonel

Mäestlaskumise Portugali karikasarja avaetapil Taroucas pälvis Robert Johanson (Hawaii Express) finaalsõidus eliitmeeste seas 40. ja Hendrik Kirsipuu (SagLab Racing) 57. koha.

Kvalifikatsioonis 23. aega näidanud Johanson tegi finaalsõidus mõned sõiduvead ning pidi leppima 40. kohaga ajaga 2.56,308. Kaotust võitjale kogunes 18,588 sekundit. Kirsipuul õnnestus finaalis aga kvalifikatsioonisõidu 60. positsiooni parandada, kui lõpetas 57. kohal tulemusega 3.09,754. Kaotust parimale tuli 32,034 sekundit.

“Kvalifikatsioonisõit oli päris okei – sõitsin kindla peale ja mõnes kohas hoidsin ennast isegi liiga palju tagasi,“ rääkis Johanson peale võistlust. „Finaalis läksin sõitma eemärgiga aega parandada ja tahtsin kõvasti rohkemat. Kahjuks surusin üle enda piiride ja sõitsin ühes kurvis rajalt välja ning kaotasin sellega kõvasti aega. Enesetunne oli hea, ratas liigub kiiresti, aga ise jään veel rattast maha.”

Kirsipuu lisas: “Mõnus tunne oli pärast eelmise aasta vigastust jälle lintide vahel olla. Kvalifikatsioonisõidul sain pingevabalt rajale minna, kuna erilisi ootusi endale ei seadnud. Kohe raja alguses suutsin rehvi ära lõhkuda tänu millele kaotasin suure osa aega – finišisse jõudes oli endalegi üllatuseks aeg täitsa okei. Finaalsõidul kerisin enda jaoks pinge ülesse ja teadsin, et suudan sõita alla kolme minuti. Sellest tuli närviline sõit ja tegin mitmeid sõiduvigu. Lisaks suutsin ühe kurvi otseks sõita. Suures pildis olen võistlusega rahul – ise terve, ratas terve.“

Võistluse võitis Jordan Williams (Specialized Gravity) ajaga 2.37,720. Teisena lõpetas Remi Thirion (Giant Factory Off-Road Team; +1,009) ja kolmandana Ronan Dunne (Continental-Nukeproof Racing; +1,436).

Fotod Prova Taça de Portugal de DHI presented by Shimano siin

Tulemused siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X