Johanson ja Lusenberg pääsesid mäestlaskumise MM-il finaalsõitu

Itaalias Val di Soles jätkuvatel maailmameistrivõistlustel pääsesid kvalifikatsioonist edasi mõlemad eestlased. Robert Johanson sai meeste eliitklassis kirja 72. ja Kenth Lusenberg meesjuunioride seas 49. tulemuse.

Eliitklassi meeste seas näitas päeva parimat aega prantslane Loris Vergier (3.32,440). Talle järgnesid britt Laurie Greenland (+0,990) ja kaasmaalane Antoine Vidal (+1,506). Valitsev Eesti meister Johanson kaotas võitjale 26,445 sekundit. Pühapäevasesse finaalsõitu pääses 82 sportlast.

„Val di Sole rada on väga pikk, füüsiliselt eriti raske ja üks kõige tehnilisemaid,“ rääkis Johanson. „Eesmärk oli kindlalt finaali jõuda ehk hoidsin ennast natuke tagasi ja sõitsin kindla peale, et suuremaid vigu vältida.“

Meesjuunioride klassis oli kiireim iirlane Oisin O’Callaghan ajaga 3.40,207. Teise ja kolmanda aja said kirja kanadalane Jackson Goldstone (+1,328) ja itaallane Davide Cappello (+3,955). Lusenberg kaotas võitjale ühe minuti ja 9,915 sekundiga. Finaalsõitu pääses 53 sportlast.