Jõelähtmel krooniti tänavused Eesti maastikurattamaratoni meistrid

Meeste võitja Peeter Pruus

Jõelähtmel peetud Eesti Meistrivõistlustel maastikurattamaratonis võidutses ülekaalukalt Peeter Pruus (Torpado Südtirol International MTB pro team), kes alistas 92 km pikkuse distantsi ajaga 3:48.59. Naiste arvestuses kaitses tiitlit ajaga 4:34.32 Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke), kes üldarvestuses lõpetas 41. kohal.

Esikolmikusse mahtumiseks tuli rada läbida vähem kui nelja tunniga ning sellega said lisaks Peeter Pruusile hakkama Gert Jõeäär (3:53.39) CFC Spordiklubist ning Peeter Tarvis (3:56.4) (Raplamaa Rattaklubi KOMO).

Värske Eesti meister Peeter Pruus kinnitas finišeerudes, et võidumõtted on tal alati peas, seda enam, et Eesti Meistrivõistlusi pole ta varem võitnud. „Esimesel poolel ei tahtnud kindlasti üksinda eest ära sõita. Gert ründas õigel ajal ning läksin temaga kaasa. 35-40 kilomeetrit enne lõppu hakkas Gert kohati eksima, panin korra gaasi põhja ja sain vahe sisse. Läksin eest ära ning enam teda ei näinud,“ võttis Pruus sõidu kokku.

Teisena finišeerinud Gert Jõeäär tõdes, et kerge tal polnud. „Mingi hetk hakkas sõiduvigu tekkima.  Pärast kahte järjestikust viga panin küll edasi, aga Pruus oli juba silmapiirilt kadunud,“ kirjeldas Jõeäär.

Kolmanda medalikoha pärast võitles Peeter Tarvis: „Kruusa ja asfaldi kohad olid rasked ja kui ees sõitsid Pruus ning Jõeäär kahekesi, siis mina pidin üksi sõitma. Ma ei lasknud väga motivatsioonil langeda, sest teadsin, et medal on veel mängus ning ees võib veel kõike juhtuda.“

Kiireim naine Greete Steinburg jäi samuti rajaga väga rahule, kuid nentis, et oli raske. „Võit tuli ära, aga kerge see polnud,“ ütles Steinburg.

44 km rajalt tuli kiireima ajaga 1:54.25 tagasi Taavi Kannimäe (Team Antsla), kes oli end teistest juba varakult ette rebinud. Teise aja tegi Madis Mihkels (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ning kolmandana finišeeris Armin Pilv (Team Antsla). Kiireim naine oli täna lühemal rajal Kätlin Kukk (Spordipartner Racing Girls), kes ajaga 2:15.19 lõpetas 49. kohal.

18 km distantsi parima tulemuse tegi vanuseklassis M14 sõitnud Martin Krusemann (Team Bottecchia/KJK) ajaga 00:54.37. Kiireim tüdruk oli N14 klassist Elisabeth Ebras (Team Bottecchia/KJK naiskond).

Võistkondade arvestuses tegi 12. Jõelähtme Bottecchia rattamaratonil parima tulemuse Team Antsla, parim naistetiim oli seekord Rakke/Purustaja Naiskond.

Tulemused leiad SIIT

Jõelähtme Bottecchia rattamaratonil osales kokku 617 rattasõpra, nendest 234 startis 92 km distantsil, 288 44 km trassil ja 95 18 km rajal.

Lastesõitudel lustis kokku 63 noort rattaässa.

Fotol: Eesti meister maastikurattamaratonis Peeter Pruus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X