Jõeäärelt võidukas punkt maastikurattahooajale

Karujarveratas0

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasari tõmbas 2018 hooajale joone alla Saaremaal Karujärvel. Enne sõitu oli lahtine sarja üldvõitja nimi, kuivõrd võimalusi oli nii Gert Jõeäärel, kui ka Peeter Tarvis juunioril ning matemaatilised võimalused ka Caspar Austal. Kaardipakki tuli segama kodumaad väisav, kuid igapäevaselt maanteel profiratturina leiba teeniv Aksel Nõmmela.

Juba 16ndaks kilomeetriks oli teistel eest läinud viieliikmeline juhtgrupp koosseisus Jõeäär, Tarvis, Nõmmela, Austa ja Sten-Erik Ottender. Küüslaugufesti vahefinishis spurtis esimesena ülejoone Nõmmela, kuid kümmekond kilomeetrit hiljem olio ma võimu maksma pannud juba Jõeäär. Europark mäefinishis oli edu jälitajate ees rebenenud paari minuti pikkuseks ja teisena finisheerinud Tarvise ees jäi see samaks. Esiviisikule said saba peale järgmine väike seltskond ja ning kolmanda neljanda koha võtsid hoopis Raido Saar ja Markku Ainsalu.

“Väga mõnus vaheldus maantehooaja lõpuks. Püsisime kõik koos pea kolmveerand sõitu, aga kui Jõeäär läks, olin just neljas. Veidi magasin maha. Proovisin paar kord literdada, aga ülejäänud seltskond oli selgelt loobunud. Ei võtnud üksi vahet enam kinni ka. Saaremaad täna ei vallutanud, Saaremaa vallutas hoopis minu. Arvasin, et kahest geelist piisab ja tuleb kahe tunniga koju. Sain hoopis kergemat sorti näljahaamri. Aga metsas sõita oli mõnus ja emotsioonid laes.”

Naistegi arvestuses käis kõva lahing, esimeses pooles rahulikumalt kulgenud Janelle Uibokand möödus poolel maal Mari-Liis Mõttusest ja alistas finishile eelnenud kurvides ka Greete Steinburgi
“Ma ei tea, kuidas ma seda tegin. Olen nii tühjaks ennast sõitnud, et silme ees virvendab. Aga ära tegin”, lausus üliõnnelik naiste võitja finishis.
Selle hooaja viimase Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitsid Gert Jõeäär ning Maris Kaarjärv. Võistluse tulemusi vaata Marathon100 andmebaasist siit.

Võistkondade arvestuses tegid nii Karujärve etapil kui hooaja kokkuvõttes platsi puhtaks KoMo-Veloplus mehed ja Hawaii Express/Cyclon naised.
Peale eliidile ja tippharrastajaile suunitletud GP-le sõideti võidu ka Gardena maratonil ja FruitXpress poolmaratonil, kiiremad nende arvestuses olid Kristjan Savisikk ja Romet Pajur.

Maratoni tulemusi näed siit ja poolmaratoni omi siit.

Karujärvel lõpetasid hooaja ka kõige pisemad rattasõbrad, poiste kiireim oli Sebastian Suppi ning tüdrukute nobedaim Loore Lemloch.

Pressifoto – võidukas Gert Jõeäär Karujärve finishis.

Foto autor Imre Avaste/Estonian Cup

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X