Jõeäär võitis Balti Keti velotuuri viimase etapi ja pälvis ka üldvõidu

võit

Balti Keti velotuuri kolmanda ehk viimase, 174,3 km pikkuse etapi võitis Gert Jõeäär (Eesti koondis), edestades lõpuspurdis Alo Jakinit (Peloton) ja Rait Ärmi (Tartu 2024 – Baltic Chain Cycling).

Kohe etapi alguses pääses eest kuuik, kus eestlastest olid sees Oskar Nisu (Eesti koondis), Joosep Mesi (Peloton) ja Artjom Mirzojev (Tartu 2024/balticchaincycling.com). Esimene vahefiniš läks Mirzojevi saagiks, Nisu oli kolmas. Jooksikute edu peagrupi ees püsis pooleteise minuti ümber.

Siis tegid üllatava käigu leedulased, kes etapi keskel kuue mehega peagrupist ründasid. Ees oli juba olemas Leedu koondise raudvara Ramunas Navardauskas, kellele mindi justkui abiväge pakkuma. Ent peagrupp reageeris manöövrile täie tõsidusega ning kui kaks jooksikute gruppi ühinesid, oli õige pea sabast kinni ka suur grupp.

Seejärel sõit korraks rahunes, mis andis võimaluse uutele üritajatele. Eest pääses kolmik, kuhu kuulus kaks sakslast ning Eesti profitiimi mees Antti-Jussi Juntunen. Kui algselt tundus minek üsna ohutu, siis tegelikkuses oli kolmikul sisu sedavõrd palju, et jõud koondanud peagrupp sai eesolijad kätte päris viimasel kilomeetril. Seega sai Valgas teist päeva järjest näha grupifinišit, kus sel korral oli kõige teravama jalaga Eesti koondise esinumber Gert Jõeäär.

33-aastane Jõeäär oli esimesel etapil teine, teisel viies ja kolmandal esimene, sedavõrd võimas seeria tähendas esikohta ka velotuuri üldarvestuses. Teine oli etapil Alo Jakin (Peloton) ja kolmas Rait Ärm (Tartu 2024/balticchaincycling.com). Peagrupi ajaks märgiti 3:49.04 ehk keskmine kiirus oli 45,65 km/h.

Ka kokkuvõttes oli Jakin teine ning tuuri parim noorrattur Ärm kolmas, kaotust Jõeäärele vastavalt viis ja üheksa sekundit. Järgnesid Maris Bogdanovics (Läti koondis, +15 sek) ja leedulased Darijus Džervus (Memel Cycling, +18 sek) ning Justas Beniušis (Leedu koondis, +20 sek).

Allikas: sport.err.ee

https://sport.err.ee/1124299/joeaar-voitis-balti-keti-velotuuri-viimase-etapi-ja-palvis-ka-uldvoidu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X