Jõeäär ründab maastikurattamaratone uue strateegiaga

Gert Jõeäär_foto Viktor Tund

Eelmisel hooajal Eesti rattavõistluste karusellidel tõsisemalt keerelnud endine profirattur Gert Jõeäär läheneb tänavu maastikusõitudele uue strateegiaga – spordimees ründab konkurente tugeva kuueliikmelise Veloplus tiimiga.

Valmistunud on Jõeäär enda hinnangul üle keskmise hästi, kuna erinevalt paljudest pole mees seotud ei kooli- ega töökohustustega ning investeerib väga suure ajast treenimisele. „Tahan sel aastal Eestis nii maastikurattamaratonidel kui maanteel veel ühe väga hea hooaja teha,“ avaldab juba 5500 rattakilomeetrit ja üle 380 treeningtunni koguda jõudnud sportlane.

Kui eelmisel hooajal sõitis rattur Veloplus vormis üksi, siis nüüd saab ta loota teiste toele. „Ajasime tiimi kokku, seal on tegijaid küll ning läheme kõik koos võidu peale välja. Tegelikult on meeskonnas osalemine minu jaoks lõbusam ja annab sõidu ajal võimaluse koostööks. Näiteks kui mõni oma mees on eest ära, võtavad järgmised  hoo maha või kui on vaja vahet vähendada, saame teineteist aidata,“ selgitab Jõeäär.

Rattur leiab, et teiste rajal n-ö takistamine ei ole pahatahtlik tegevus. „Eelmine aasta tegid teised tiimid nii päris tihti ja see ongi ju lubatud. Lihtsalt ise peab tähelepanelik olema, et ei satuks kellegi taha, kui konkurendid vastavat plaani tegema hakkavad.“

Veloplus tiimi loomise idee üks autoreid Rauno Pohlak tunnistab, et konkurentidele antakse lahing väga kõrgel tasemel. „Eesmärk polnud ju kümnenda koha meeskonda välja panna. Meie tiimis on lisaks Jõeäärele veel Peeter Tarvis, kes samuti poodiumilt välja ei kavatse jääda. Ka teevad kaasa Tartu Nelikürituse võitja Allar Soo ja maastikurataste kestvussõidu Saku 100 tiitlikaitsja Sander Saar. Veel kuulub meeskonda suusataustaga Jaan Alvela ning ankrumehena noor ja talendikas Sten-Eric Nirgi.

Eesti maastikurattamaratonide hooaja avalöök Alutagusel läks Veloplusi meeskonnale edukalt, võistkondlikult võeti kolmas koht. Kõige suurema punktiskoori napsas Team Antsla ning teiseks tuli Sportland Bottecchia Team tänu suuresti ülivõimsa lõpuspurdi teinud Sten-Erik Ottenderi võidule.

Team Antlsa liige Taavi Kannimäe tunnistas pärast 4. Alutaguse rattamaratoni auhinnatseremooniat, et enne võistlust oli neil kõige suurem huvi just Veloplusi meeskonna soorituse vastu. „Nende võimalikku head tulemust pelgasime kõige rohkem ja mina isiklikult arvasin, et Veloplus on meist kindlasti eespool. Kuidagi õnnestus neile siiski ära teha,“ ütles Kannimäe ja lisas „Pärast tänast on meil üldvõidu nimel võitlemiseks motivatsiooni kindlasti rohkem, kuigi kahel järgmisel võistlusel Viljandis ja Kõrvemaal ei saa kaks meie väga tugevat liiget Markus Pajur ja Armin Pilv kahjuks osaleda.“

Oma meeskonnaga ollakse võistlusel väljas esimest hooaega. „Mõte tiim kokku panna tekkis eelmisel sügisel ja kokku on võistkonnas rattureid neljast klubist. Meie ainus tingimus oli seotus Antslaga. Näiteks Markus Pajur liitus päris viimasel hetkel, kuna esialgselt meeskonna koosseisu plaanitud rattur teenib praegu kaitseväes.“

Bosch Eesti Maastikurattasarjas osaleb 2018. aasta hooajal rekordarv võistkondi, kokku 41 meeskonda ja 5 naiskonda. Sarja juhi Enno Eilo sõnul motiveerib sõpradele antud lubadus tiimi eest väljas olla inimesi sportima ning seda tuleb tunnustada.

Sarja järgmine mõõduvõtt peetakse Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaratonil Viljandis 6. mail. Lähe kesklinna spordikeskuse eest 50 km põhidistantsile antakse südapäeval, noorte- ja matkasõidule minejad pääsevad rajale poolteist tundi hiljem. Korraldajad ootavad tasuta lastesõitudest rohket osavõttu, noored ratturid saavad neile valminud rajal lustida vahetult pärast põhisõidu starti.

Mulgi rattamaratoni põhidistantsi rada hindab Jõeäär ideaalseks. „Trass ei tohiks üle jõu käia ka vähem treeninud liikujatele ja nendele, kes sõidutehnikat veel väga hästi ei valda. Pika tänava munakividega lõputõusuks soovitan soojalt jõudu jätta, mullu sai just seal Caspar Austa minust võitu.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X