Jõeäär pani Estonian Cupi hooajale võiduka punkti

691499h4cc5t63

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarja finaaletapp tõi osalejad mandrilt ilmamere äärde Karujärvele. Tippseltskonnas oli õhus võimalus, et neljandat etappi järjest vallutab pjedestaali kõrgeima astme selle hooaja üldvõitja Gert Jõeäär ja nii ka läks.

“Poole peal olime viiekesi ees, seal kusagil 40. kilomeetril saime koos Peeter Tarvise ja Josten Vaidemiga omakorda vahe sisse ja kümmekond versta enne lõppu viimasel singlil olingi üksi ees. Mõnus rada ja ilm üllatuseks siiski jäi vähemalt minu sõidu ajal kuivaks. Ja kuna Saaremaal sai võit võetud, siis “poliitkorrektsuse” mõttes tuleb nüüd ka Hiiumaa rattanädalale minna. Edasine on veel lahtine, eks saab nüüd lõpuks ka tähistada üldvõitu,” sõnas selle hooaja valitseja finišis.

Kuigi mäefiniši võitis Peeter Tarvis, siis nii mäe- kui aktiivsusarvestuse pani kokkuvõttes samuti kinni üldvõitja Jõeäär.

Naiste konkurentsis lõi platsi puhtaks võroke Mari-Liis Mõttus. “Kohe algusest sain selliste meestega minema, kellega varem polegi koos sõita saanud. Ühtegi konkurenti ei näinud ja hea hooga lõpuni. Muidugi saame homme Koidu CX võistlusel näha, kas jalad on väsinud või homseks hoopis supertreenitud,” olid Mõttuse mõtted.

Hooaja kokkuvõttes tõusis parimaks naiseks Saaremaal teisena lõpetanud Janelle Uibokand. Võistkondlikud võidud võtsid ka hooaja kokkuvõttes esikohad kindlustanud KoMo-Veloplus meestes ja Hawaii Express/Cyclon naistest.
Raplamaa Rattaklubi KoMole oli hooaeg kolmekordselt edukas – lisaks GP ja võistkondlikule võidule saadi ka Gardena maratonidistantsi üldvõitja karikas, mille omanikuks on sellel aastal Rene Kübar.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Anti Arumäe, naistest Mari-Liis Mõttus. Gardena maratoni võitis sellel hooajal teist korda nooruke Romet Pajur, Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Virgo Mitt, hooaja üldkokkuvõttes võitnud Matthias Mõttuse ees. Põltsamaa lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Oskar Lemloch, tüdrukute nobedaim oli Linda Lensment, mõlemad võitsid ka üldkokkuvõttes.

Hawaii Express Estonian Cup pidulik lõpugala toimub 19. oktoobril Tallinnas Club Venuses.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X