Jõeäär ja Uibokand võidutsesid Škoda Laagri 22. rattamaratonil

22. Rakke rattamaratoni võitja_N
Pühapäeval toimunud Škoda Laagri 22. rattamaratoni 48 km põhisõidu võitsid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand. Koos lastesõitudega nautis võistlust ligi 800 ratturit.
Škoda Laagri 22. rattamaratoni 48 km põhisõidu finišijoone ületas esimesena Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:48.45. Teisena lõpetas Josten Vaidem (Fixus), kes sai kirja sama aja ning kolmandaks sõitis end Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 1:50.18.
„Tunne on väga hea, tuli ikka siin sarjas ka lõpuks võit ära. Vahepeal olin tervisega hädas, kuid nüüd tundub, et see on korras ja olen väga rahul. Emumäel jäime Josten Vaidemiga kahekesi ja seal kruttisime tempo üles ning saime kahekesi minema,“ kirjeldas sõitu Jõeäär, kes plaanib ka kahest viimasest Bosch Eesti Maastikurattasarja maratonist osa võtta.
Naistest sõitis end esikohale Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:05.16, teise koha sai Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 2:05.29 ja kolmanda Laura Lepasalu (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:05.31.
„Väga hea tunne oli võtta võit. Kogu sõit oli selline kokku-lahku pundiga sõitmine ja eks see võit lõpu peale jäi. Rajal oli tegemist kogu aeg, eriti kuna see oli uus ja ma polnud jõudnud seda enne läbi sõita,“ sõnas Uibokand.
17 km poolmaratoni võitsid Herlen Kajo (Kuusalu Rattaklubi) ajaga 47.40 ja Lauren Pohl ajaga 54.25. Lisaks toimusid lastesõidud.
Hetkel hoiab sarjas liidrikohta meestest Josten Vaidem (Fixus) 7494 punktiga ning naistest Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) 6942 punktiga. Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on Josten Vaidem.
Bosch Eesti Maastikurattasarja kuues etapp peetakse 20. augustil, mil toimub Kose 7 Järve rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X