Järva-Jaani RSK rattavahetusega võistluse võitsid Jõeäär ja Lepasalu

Teist aastat Järva-Jaanis korraldatud rattavahetusega sõidul võidutses meeste klassis Gert Jõeäär, jättes selja taha Peeter Tarvise ja Taavi Kannimäe ning naiste klassis Laura Lepasalu, kes edestas Tatjana Dobolinat.

Järva-Jaani rattavõistlus on ainulaadne selle poolest, et seal antakse start kahele võistlusele korraga: 50-kilomeetrisele rattamaratonile ja 40-kilomeetrisele rattarallile ning mõnda aega sõidavad võistlejad heinamaal ja asfaltil täiesti kõrvuti. Rattavahetusega formaat tähendab seda, et rattamaratonil lõpetanud võistlejatel on võimalus minna edasi maanteele ning saada tulemus kirja kahe sõidu kokkuvõttes. Seejuures läheb arvesse ka maratoni aeg eraldi ehk on võimalik võita kaks võistlust samaaegselt. Nii mullu kui tänavu on nii ka juhutnud.

Rattarallil oli seekord sees 3,8-kilomeetrine kruusalõik, mis lõhkus peagruppi ja segas kaarte. 40-kilomeetrise rattaralli võitis Artur Kupp, teise koha sai Oliver Rüster ja kolmanda Evar Saul. Rattamaratonis võidutses Jõeäär Kannimäe ja Tarvise ees. Naiste seas järgnesid Lepasalule Merilin Metsalu ja Dobolina. Korraldajad loodavad, et rattavahetusega võistlusformaat on Eesti jalgrattavõistlustel oma koha leidnud ning jätkatakse ka järgmisel aastal.

Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi alustas Järva-Jaanis jalgrattavõistluste korraldamist pärast klubi loomist 2014. aastal. Esialgu toimusid 35-kilomeetrised rattarallid ning 2017. aastal lisandus rattamaraton. Võistlused leidsid eelkõige oma koha väiksemate kohalike võistluste hulgas. Rattaralli trass on jäänud samaks, aga rattamaraton arenes igal aastal singlite lisandudes veidike tehnilisemaks ja raskemaks. Loodus ei ole Järva-Jaani piirkonnale andnud korralikke looduslikke mägesid, seega tuli võtta, mida võtta andis, otsides väheseid künkakesi ja suletud karjääre, kuhu on tekkinud päris ägedad singlikesed. Korraldajate sõnul on kindlasti üks parim legendaarne „Kääbikute singel“, kus sügiseti toimub ka eraldi Tamme karjääri sügiskross.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X