JÄRGMISE GIRO ALGUS VÕIB TULLA TÄIESTI TEISTSUGUNE

Järjest rohkem spordialasid panustab traditsioonilise tegevuse kõrval ka e-spordi arendusse. Giro d’Italia juht Mauro Vegni kinnitas, et kaalub järgmise aasta võistlusel virtuaalse etapi korraldamist.
Arutluse all on Ungaris toimuva proloogi läbi viimine virtuaalsel moel ehk ratturid ei sõida maanteel, vaid pukil arvutiekraani ees. Ilmselt kasutatakse ratturite hulgas populaarset Zwifti platvormi. Aastatel 2015-2018 on seda kasutanud üle poole miljoni ratturi ja mullu läbiti ülemaailmselt päevas keskmiselt miljon miili.
Proloog oleks virtuaalse sõidu katsetamiseks hea moodus, sest lühikesel distantsil suuri vahesid sisse ei sõideta. Võistlusmaa on läbimiseks jõukohane praktiliselt igaühele ja see annab tavainimestele võimaluse enda võimeid ässadega võrrelda.
Zwift pakkus juba tänavu võimalust igaühel end Giro proloogi rajal proovile panna. Zwifti juht Craig Edmondson kinnitas, et testist võttis osa sadu tuhandeid huvilisi. “Zwifti toel saaksid kõik kasvõi reaalajas tippudega võidu sõita ja tunda omal nahal, mida tähendab suurtest mägedest nagu Alpe d’Huezist üles sõtkumine. Niimoodi tuleksid fännid rattaspordile lähemale,” lisas Edmondson.

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X