Janika Lõiv tõusis maailma edetabelis karjääri kõrgeimale kohale

janika1

Värskelt avaldatud naiste maastikuratturite maailma edetabelis on Janika Lõiv teinud suure tõusu. 29-aastane eestlanna on hooaja alguses tehtud edukate võistlusstartidega tõusnud 43 kohta ning jätkab nüüd 210 punktiga 138. tabelireal.

Maailma reitingutabeli esikolmik püsis muutumatu. Esimesel kohal jätkab 1970 punktiga ukrainlanna Yana Belomoina. Teisel kohal on valitsev maailmameister Jolanda Neff (1639 punkti) ja kolmandal XCO MK-sarja liider Annika Langvad (1577 punkti).

Samas edetabelis hoiab Eesti parimaks naisratturiks titulleeritud Greete Steinburg endiselt 118. kohta 235 punktiga. Downhilli Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Maaris Meier langes ühe positsiooni ning jätkab 171. real.

Meeste maailma edetabelis on Martin Loo jätkuvalt 591 punktiga 48. positsioonil. Esikohta hoiab 2400 punktiga mitmekordne maailmameister Nino Schurter, teisel ja kolmandal kohal on prantslased Maxime Marotte (1696 punkti) ja Jordan Sarrou (1491 punkti).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X