Janika Lõiv tõusis Hispaania karikasarjas liidriks

86466F8A-AE97-446F-A176-2A9BF5D4A114

Eesti maastikukrossi meister Janika Lõiv pälvis Open de Espana BTT võidusõidul teise koha ning tõusis Hispaania karikasarja üldarvestuses liidriks.

Võistluse võitis Githa Michiels, kellele Lõiv kaotas finišis ühe minuti ja 19 sekundiga. Kolmanda koha pälvis Meritxell Figueras Garangou, kes jäi võitjast maha kolme minuti ja kümne sekundiga. Teise eestlannana startinud Mari-Liis Mõttus pälvis 5. koha, kaotades Michielsile kuue minuti ja 28 sekundiga.

“Rada oli kuiv, kiire ja mitte väga tehniline, kuid kaks järsku tõusu tegid sõidu raskeks,” ütles Lõiv finišijärgses intervjuus. “Esimesel ringil pääsesin koos kahe teise võistlejaga eest ära. Järgmistel ringidel nägin kogu aeg liidri selga, aga ta oli täna tugevam ja libises siiski iga ringiga veidi eest ära.”

Pühapäeval stardib Lõiv Hispaanias Cofrentes.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X