Janika Lõiv: sel hooajal on tehtud väga kõva edasiminek

23, Loiv, Janika, Hawaii Express, , EST

Suure arenguhüppe teinud maastikurattur Janika Lõiv kuulutati teist aastat järjest Eesti parimaks naisratturiks ja teda juhendav Karmen Reinpõld pälvis aasta rattatreeneri tunnustuse.

“Ma arvan, et selle hooaja muutis kõige erilisemaks siiski see koroonaviirus, mis muutis kõiki minu plaane ja ma pidin väga paindlik olema. Kõige keerulisemaks ja põnevamaks perioodiks saigi seitsmenädalane toas pukisõitmine, mis jääb mulle kindlasti terveks eluks meelde.”

Efektiivsed ja kvaliteetsed treeningud tagasid MM-il 20. ja EM-il 11. koha saanud ning rahvusvahelistel võistlustel pjedestaalile jõudnud Janika Lõivu taseme tõusu.

“Kõik saab alguse treeningutest. Kindlasti on mul näha edasiminekut treeningutes, kus nii jõunäitajad kui võimsusnäitajad on paremaks läinud. Eks see siis kajastubki minu tulemustes, mis on väga stabiilsed. Võib öelda, et sel hooajal on tehtud väga kõva edasiminek,” avaldas Lõiv.

Maastikuratta olümpiakrossi maailma reitingutabeli hetke seitsmendat naist juhendab Karmen Reinpõld, kes pälvis aasta parima jalgrattatreeneri auhinna.

“See, mida me treeningutes nägime, selle suutis ta ka ära realiseerida eelkõige MK-etapil. Võib-olla sportlase enda jaoks tiitlivõistlustel natukene jäi puudu, aga see samm sai edasi astutud ja sellega saame rahul olla,” arvas Reinpõld.

Tokyo olümpiapääset püüdev Lõiv harjutab kuni maikuu MK-startideni Hispaanias. “Treenin väga väikeses linnas nimega Mojacar. Siin on ideaalsed tingimused rattasõiduks,” kiitis Lõiv. “Teed on üpriski rahulikud eriti seoses koroonaviirusega, kuna väga palju reisida ei tohi. Maja taga on mul maastikurattarajad, saan teha erialast treeningut, jõusaalis käia. Ühtegi piirangut mul ei ole ja võiks öelda, et kõik on ideaalne.”

Allikas: https://sport.err.ee/1212151/janika-loiv-sel-hooajal-on-tehtud-vaga-kova-edasiminek

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X