Janika Lõiv Saksamaal esikahekümnes

Janika Lõiv (Hawaii Express) võistles täna Saksamaal Albstadt´is XCO/XCC MK etapil, kus saavutas short tracki`l 16. koha (21:08). Esimesena ületas finišijoone prantslanna Pauline Ferrand Prevot (20:37), kellele järgnesid šveitslanna Linda Indergand (20:38) ja kolmandana britt Annie Last (20:39).

„Hooaja esimese suurema võistluse eel on närv ikka sees, et kuidas talvine ettevalmistus kulgenud on ja millises hoos on konkurendid. Kuna ilm on viimastel päevadel väga heitlik olnud ja terve eelnev öö sadas vihma, siis oli õhus palju küsimärke, et mis tingimused rajal valitsevad ning millise rehvivalikuga starti minna. Sõidu start sujus mul iseenesest kenasti ja sain liidrite gruppi sisse ning sõitsin valdava osa sõidu esimesest poolest ca 10-15 positsiooni kandis. Umbes kolm ringi ennem lõppu lõi mul ühest astmest üle sõites sadula paigast ära. Olin sunnitud ülejäänud sõidu sõitma valdavalt püsti, sest ei saanud enam mugavalt istuda. Seetõttu andsin kiiruses tagasi ja jäin liidritest maha ning kaotasin mitmeid kohti. Viimaseks ringiks suutsin ennast taas kokku võtta ning sõitsime neljase pundiga kuni finishini koos. Lõpuspurdiga saavutasin 16. koha,“ kommenteeris Janika Lõiv.