Janika Lõiv sai vihmasajus peetud EM-il 11. koha

Janika Lõiv

Saksamaal Münchenis peetud Euroopa meistrivõistlustel võitis maastikuratturite olümpiakrossis esikoha 23-aastane prantslanna Loana Lecomte. Valitsev Eesti meister Janika Lõiv sai 11. koha.

Esimestel ringidel käis põnev lahing koondisekaaslaste Lecomte’i ja tiitlikaitsja Pauline Ferrand-Prevot’ vahel. Kolmandal ringil langes mullune Euroopa meistrivõistluste kuldmedalist konkurentsist, kuna pidi tehniliste probleemide tõttu seisma jääma. Lecomte’i võiduajaks oli lõpuks üks tund, 28 minutit ja neli sekundit. Ferrand-Prevot’ kaotas kaasmaalasele 37 sekundiga ja kolmanda koha pälvis hollandlanna Anne Terpstra (+3.08). Lõiv jäi vihmas peetud võidusõidul võitjast maha täpselt kuus minutit.

“Need tingimused ei ole minu lemmiktingimused, sest olen harjunud Hispaanias kuivade tingimustega treeninguid tegema. Ma ei olnud nii hulludeks oludeks valmistunud. Ette panin küll mudarehvi, aga taha jätsin ikkagi tavalise rehvi, lootes, et rada pole nii ära sõidetud. Tegelikkuses ikkagi need negatiivsed kalded ja muru oli väga libedad ja pidi väga palju jooksma seetõttu, et tagaratas käis lihtsalt ringi,” sõnas Lõiv Eesti Rahvusringhäälingule.

“Võistluse ajal otsustasid käigud ka veel koostöö lõpetada. Eile õhtul oli mul veel südamerabandus, kui üks polt läks rattal puruks, mis on väga oluline ja ma üritasin õhtul lihtsalt seda parandada,” lisas Lõiv. “Palju halbu asju kokku, aga arvan, et selle halva mängu juures olen üpriski okei sõidu teinud. Ma annaks endale hindeks korraliku kolme. See pole see, mille järgi ma siia tulin, aga ütleme nii, et tehtud see sai.”

Eliitmeeste klassis võidutses Suurbritannia rattur Thomas Pidcock ajaga 1:18.09, kes liikus konkurentidelt eest ära juba poolel võistlusmaal. Hõbemedali sai kaela taanlane Sebastian Fini Carstensen (+0.10) ja pronksi Šveitsi rattur Filippo Colombo (+0.12).

Video stardist siin, tulemused siin

2022 UEC MTB Elite European Championships, Munich (Ger) fotod siin

Postimees Sport fotogalerii autor Mihkel Maripuu siin

Loe veel:

ERR Sport 19.08 Lõiv: ei saa endale seada madalamaid eesmärke kui eelmise EM-i kuues koht
ERR Sport 20.08 Lõiv: ma annaks endale hindeks korraliku kolme
ERR Sport 20.08 Vihmasel rajal tuli Euroopa meistriks Lecomte, Lõiv sai 11. koha
ERR Sport 20.08 Janika Lõivu abikaasa ja mänedžer: alati tahaks rohkemat
ERR Sport 20.08 Hõbemedali võitnud Ferrand-Prevot: andsin endast parima
ERR Sport 20.08 EM-il võidutsenud Lecomte: ma olen väga õnnelik

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Höövelliist, Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X