Janika Lõiv sai Mediterranean Epicu pikimal etapil 4. ja Peeter Pruus 27. koha

Janika Lõiv
Hispaanias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul Mediterranean Epic (SCH) lõpetas Janika Lõiv kolmandal, 93-kilomeetrisel etapil neljandal kohal, Peeter Pruus sai 27. tulemuse.
 
Naiste seas pälvis esikoha Natalia Fischer Egusquiza, kelle lõpuajaks mõõdeti neli tundi, neli minutit ja 22 sekundit. Teisena lõpetas Evie Richards (4:13.17) ja kolmandana Janina Wust (4:16.40). Eesti valitsev olümpiakrossi meister Lõiv sai neljanda koha ajaga neli tundi, 19 minutit ja 57 sekundit.
 
„Üritasin seekord rohkem oma tempot hoida ja mitte iga äraminekuga kaasa minna,“ ütles Lõiv peale sõitu. „Palju oli kruusal kihutamist ja suurema osa sellest pidin üksi sõitma, sest ei olnud kedagi, kelle selja taha pugeda. Kaks tehnilist laskumist oli samuti, kuid need võtsin teadlikult rahulikult, et rehvi ei lõhuks. Õigesti tegin, sest kahel konkurendil nii juhtuski. Sõitsin nii, et lõpus päris pilditu ei oleks.“
 
Mitmepäevasõidu kokkuvõttes on liidrikohal Egusquiza (8:04.29), teist positsiooni hoiab Richards (8:16.39) ja kolmandat Wust (8:19.03). Lõiv jätkab viiendal kohal (8:33.09).
 
Meeste seas sai etapivõidu Lukas Baum (3:28.04), edestades põnevas lõpuheitluses Georg Eggerit. Kolmanda koha teenis Wout Alleman (3:30.26). 27. positsioonil finišisse jõudnud Pruusi aeg oli kolm tundi, 38 minutit ja 21 sekundit.
 
„Peale soojendust oli tunne hea. Stardis võeti taaskord väga tugev tempo üles ja seejärel läks raskeks. Pidevalt oli kummipaela efekt ning kulutasin seetõttu palju energiat,“ rääkis Pruus. „Siin on palju huvitavaid sõitjaid, kes riskivad päris palju ilmaasjata, sestap on need esimesed sõidud alati väga ohtlikud. Kuna jäin alguses üsna taha, siis kaotasin singlitel ka aega juurde aeglasemate sõitjate taha jäädes. Jäin ühel hetkel üksi ja raiskasin seetõttu päris palju energiat. Tekkis väikene kriis ja kaotasin mõned kohad. Lõpus tunne paranes ja suutsin paar positsiooni uuesti tõusta.“
 
Üldarvestuses on liider Egger ajaga 6:46.34. Teisena jätkab Alleman (6:48.34) ja kolmandana Hans Becking (6:49.28). Pruus on 43. kohal (7:24.05).
 
Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval 49-kilomeetrise etapiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X