Janika Lõiv sai Hispaanias 9. koha, võitis maailmameister

janika2

Pühapäeval Hispaanias toimunud sõidul Internacionale MTB Chelva (UCI C1) lõpetas Janika Lõiv üheksandal kohal. Võitjaks krooniti valitsev olümpiakrossi maailmameister Jolanda Neff, ajaga 1:21.04.

Hõbeda sai kaela brasiillanna Raiza Goulao Henrique (+3.35) ja pronksi poolatar Maja Wloszczowska (+3.58). Üheksanda lõpetanud Lõiv kaotas võitjale 10.05.

Hommikul sadama hakanud vihm muutis võistluse niigi tehnilise raja veelgi nõudlikumaks ja raskemaks. “Stardist sain hästi minema ja esimeste singliteni püsisin liidrite tempos,” rääkis Lõiv peale võistlust. “Suutsin suuremaid vigu vältida ja tehniliselt puhtalt sõita. Ainus intsident juhtus sõidu keskel, kui üks meesjuunior mind laskumisel pikalis sõitis.”

Markus Pajur ja Robin Pruul tulemust kirja ei saanud.

“Kahjuks ühes aeglasemas kohas tekkis ummik, üks poiss kukkus minu ees  ja ma ei saanud pidama kuna libe oli,” rääkis Pruul sõidu katkestamise põhjusest. “Ta astus kogemata minu esimese piduriketta peale ja see läks kõveraks. Ratas ei käinud enam ringi ja pidingi sõidu pooleli jätma.”

Pajur katkestas rehvi purunemise tõttu. “Jooksin küll vahetusalasse, aga meil ei olnud teist jooksu, mis mulle sobiks,” ütles Pajur.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X