Janika Lõiv saavutas Tšehhis 12. koha

image0
  1. oktoobril  toimus Tšehhis (Nove Mesto na Morave) XCC võidusõit ca 1 km pikkusel ringil kestusega ca 20 minutit, kus Eesti parimal maastikuratturil Janika Lõivul õnnestus välja sõita 12. aeg.

„Võistluspäeva ilm oli kohutav ning üpris raske oli otsustada, mida selga panna. Lõpuks julgesin ikka sääred maha võtta, kuid juba stardis seistes oli kananahk peal. Enamasti treenin ma soojas kliimas ja seega pole ma selliste tingimustega harjunud. Start läks väga kenasti, sain Jolanda Neffi taga suhteliselt pundi etteotsa kohe. Siis agamagasin  esimese ringi lõpus maha, kui selja tagant korraga 20 või rohkem naist minust mööda pani. Edasi tegin lihtsalt oma sõitu ja pigem proovisin ühtlast tempot hoida ning mitte üleliia kiirendusi teha. Vaikselt hakkasin grupi saba peale tagasi jõudma, aga lõpuks tehti mulle veel „kingitus“ kukkumise näol. Mul oli õnne ning olin teises ääres. Lõpuks sõitsin välja enda parima short tracki koha, milleks on 12. koht ja kaotust võitjale 11 sekundit“ võttis Lõiv sõidu kokku.

Tulemused SIIN

Neljapäeval on põhivõistlusel stardis ka Mari-Liis Mõttus ning Martin Loo.

Foto: Janika Lõiv. Fotograaf: Zubiko Photography

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X