Janika Lõiv saavutas Hispaanias viienda koha

jma_4700

Täna sõideti Valladolides Hispaania maastikuratta olümpiakrossi karikasarja esimene etapp Open España XCO – Gran Premio Ciudad De Valladolid De BTT, millest võtsid osa ka Eesti maastikuratta koondise naised Janika Lõiv (Hawaii Express), Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja Maaris Meier (Maiatos). Janika Lõiv lõpetas võidusõidu kõrge 5. kohaga, Maaris Meier saavutas 17. ja Mari-Liis Mõttus 23. koha.

Võistluse võitis prantslane Loana Lecomte, teine oli poolakas Maja Włoszczowska ja kolmas hispaanlanna Rocio Del Alba Garcia Martinez.

„Raske treeningnädala lõpus võisteldes pole kunagi kerge olnud end käima saada ja värskust napib. Start läks suhteliselt hästi, vedasin kogu gruppi esimesse kruusa tõusu. Seejärel panid kolm tugevamat Loana, Maja ja Rocio mööda ja said väikse vahe sisse ning jäin üksi sõitma. Peagi jõudsid mulle selja taha veel mõned sõitjad, kellega koos pingutada. Tõusud olid väga järsud ja rasked ning laskumised lahtise kiviklibuga kaetud. Enamus distantsist sõitsin koos Natalia Fischer Egusquizaga (jäi kokkuvõttes neljandaks), kord tema ja siis jälle mina ees. Üldiselt tundus, et tal on värskust ja jõudu looma moodi, seega proovisin targalt sõita ning oma plaani jälgida. Viimasele ringile minnes olingi väikse vahe sisse saanud, aga tegin ise kurvis vea ning kukkusin. Pärast seda oli raske rütmi uuesti kätte saada ja üks jalg tõmbas krampi. Seega sai Natalia minust mööda ja kulgesin lõpuni, mille tulemuseks oli täna 5. koht,“ kommenteeris Janika Lõiv sõitu.

„Sõit oli esimesest tõusust saadik korralik kannatamine. Eelviimasel ringil suutsin lisaks laskumisel külje maha panna, millega ma muidugi sõidu kogu kaotust ei põhjenda. Praegu pole veel päris tavapärast võistlustunnet ratta seljas tekkinud, aga õnneks on hooaeg alles alguses,“ lisas 23. kohal lõpetanud Mari-Liis Mõttus.

“Sõit oli esimese stardi kohta hea ja tunnen, et olen õigel teel. Peale põhimõtteliselt aastat XCO-st eemal olemist, olen rahul ja ootan elevusega nii järgmiseid trenne kui võistlusi,” sõnas Maaris Meier.

Maastikuratturite järgmine start on 28. märtsil.

Foto: @zubikophoto, Zubiko Photography

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X