Janika Lõiv saavutas Hispaanias kolmanda koha

165407910_10157657844336498_3097314476589533331_o

Janika Lõiv (Hawaii Express) ja Greete Steinburg alustasid täna Hispaanias 4-päevast SHC (Hors cat) kategooria maastikuratta tuuri  Mediterranean Epic. Täna sõideti 16,6km pikkune eraldistart, kus Janika Lõiv saavutas kolmanda ja Greete Steinburg kolmeteistkümnenda koha.

Tänase etapi võitis itaallanna Chiara Teocci, teine oli Šveitsi rattur Ramona Forchini.

„Kuna tegu on mitmepäeva sõiduga, üritasin tänast etappi alustada pigem rahulikumalt. Võtsin eesmärgiks, et esimesed 2,5km, mis on siledal maal, pean sõitma pigem varuga, et tõusudel jõuaks kõvemini sõita. Sõidu esimeses pooles tegin mitu viga – sõitsin õigest teeotsast natuke mööda ning pidin ühes tehnilises kohas jala lahti võtma ja kõndima. Joogipunkt oli umbes sõidu keskpaigas, siis sain ka sain raja pealt infot, et olen viiendal positsioonil. Edasi järgnes ca 9-10km pikkune tõus kuni finishini. Vajutasin joogipunktis kella peal lap time`i ning üritasin endaga kokkulepitud võimust hoida. See oli raske! Õnneks hakkas peagi ees paistma itaallanna Greta, kes startis minut enne mind ja see andis jõudu juurde. Lõppu sõitsime juba koos, mina vedasin ja tema istus tuules. 200m enne lõppu proovis ta küll mööduda, aga tahtsin enne teda lõpetada ning tegin veel viimase spurdi. Kolmas koht tuli täna pigem üllatusena, kuna tunne ei olnud kuigi hea. Olen siiski väga rahul ja tahan ka järgmistel etappidel head tulemust teha ning seda tuuri nautida, sest lisaks rasketele radadele on siin veel imelised vaated,“ võttis Janika Lõiv tänase eduka etapi kokku.

Järgmistel päevadel on kavas:

  1. märtsil 58km
  2. märtsil 93km
  3. märtsil 48km

Võistluse kohta rohkem infot SIIN

Fotol: Tänaselt autasustamiselt. Erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X