Janika Lõiv saavutas Hispaanias 6. ja Greete Steinburg 11. koha

image1

 

Janika Lõiv (Hawaii Express) ja Greete Steinburg jätkasid täna Hispaanias 4-päevast SHC (Hors cat) kategooria maastikuratta tuuri  Mediterranean Epic. Tänasel 58km pikkusel teisel etapil saavutas Janika Lõiv 6. ja Greete Steinburg 11. koha.

 Teise etapi võitis ka eile võidutsenud valitsev naiste maratoni maailmameister itaallanna Chiara Teocci. Teisel kohal lõpetas Nina Benz ja kolmas oli Šveitsi rattur Ramona Forchini.

„Start oli esialgu uimane, aga kohe esimesel tõusul tõsteti tempot ja kuna ma teadsin, et läheb singli peale, siis üritasin etteotsa hoida. Singlitel sain enda tempos ees sõita. Peale seda algas esimene tõsisem tõus ja jäin neljandale positsioonile. Tehnilisematel laskumistel kippusin kolmikust maha jääma, aga üritasin neile pidevalt uuesti tuulde saada. Peale esimest joogipunkti hakkas vahe kasvama ning sõitsin oma tempos edasi. Üksi jäädes kippus tempo alla minema ning polnud ka ühtegi meesratturit, kelle tuulde võtta. Nii ma seal sõitsin, kuni lõpuks jõudsin teise joogipunkti, kus kuulsin, et vahe esimestega on pisut üle kahe minuti ja tagumistega 30 sekundit (hiljem tuli välja, et 2:30),“ meenutas Lõiv sõidu algust.

„Peale seda hakkasin tempot tõstma ja mõtlesin vaid, et tagumised mind kätte ei saaks. Tegin ühes asfaldikurvis korraliku kukkumise kiviklibul ning peale seda tundus, et tagarehv “ujub”. Lõpuni oli umbes 10km ja tundus, et ikka laseb sõita ning otsustasin mitte seisma jääda. Kui sõita jäi veel 5km, oli rehv täiesti tühi ja jäin esimest korda seisma. Otsisin auku, aga ei leidnud. Seejärel hakkas lõpulaskumine, mida sõitsin oma kalli velje peal. Samal ajal mõtlesin, et äkki ikka peaks veel proovima seda uuesti lappida ja lisama õhku. Korra jäin seisma, aga auku ikka ei leidnud, misjärel andsin alla ja sõitsin edasi. Järgmine hetk tuli tagant punt mehi, kellest enamik möödusid minust kenasti, aga üks mees otsustas ikka mulle otsa sõita ja tõmbas mu korralikult üle pea. Nii ma 2km enne lõppu seal külakuhjas jälle olin. Enam hullemaks minna ei saanud ja kulgesin lõpuni. Kukkumise korraldanud mees aitas natuke veel vedada ja elas mulle kaasa,“ võttis Janika Lõiv tänase emotsionaalse sõidu kokku.

“Hooaja esimene võistlus on alati veidi raskem. Proloogi proovisin targalt varuga sõita, kuna kolm päeva oli veel ees. Olen sellistel lühematel sõitudel pisut rabistaja, seega tahtsin puhtalt sõita ja ilma ennast või ratast kahjustamata lõpetada, mis ka õnnestus. Tänasel etapil liikusin terve sõidu enda tempos, esimesel tõusul läksid kiiremad eest minema. Tõusudel jäi jõust puudu, et koos meestega sõita. Tehnilistes kohtades ja laskumistel tundsin ennast suhteliselt kindlalt, aga kahjuks ei olnud võimalik mööduda, et päris enda maksimumkiirusega sõita. Umbes 6km enne lõppu ja tehnilise laskumise algust kukkusin kiirel kruusalaskumisel enda tähelepanematusest. Pikutasin seal mõnda aega, korjasin ennast kokku ja jätkasin. Siis nägin, et olin kaotanud kukkumisega ratta pealt Polari. Kõndisin kümmekond meetrit tagasi, et see üles otsida ja seejärel jätkasin sõitu. Viimased 5km veeresin rahulikult finišisse. Kuna keha on kukkumisest veel hell, siis pikki plaane ei tee ja otsustan edasised sammud homme, ” meenutas Greete Steingurg teist etappi.

Järgmistel päevadel on kavas:

  1. märtsil 93km
  2. märtsil 48km

Võistluse kohta rohkem infot SIIN

Fotol:. Janika Lõiv stardis. Autor: Urmas Lõiv

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X