Janika Lõiv saab aasta esimesel MK-etapil startida kolmandast reast

Saksamaal Albstadtis sõidetakse nädalavahetusel tänavuse hooaja esimene maailma karika etapp. Reedel sõidetud põhisõidueelsel short track võistlusel sai Eesti olümpiakrossi meister Janika Lõiv 20. koha.

Short track’i võistlusformaat võeti MK-karussellis esmakordselt kasutusele eelmisel aastal, mis peaks muutma huvitavamaks pühapäevase põhisõidu, kuna lööb segamini stardirivid. Nimelt võtavad 40 paremat võistlejat reede õhtul osa lühikesest võistlusest, mille põhjal jagatakse parimale 24 sportlasele õigus põhisõidul startida vastavalt lõpetatud positsioonile. Esimesed kaheksa saavad alustada esireast, 9.-15. kohale sõitnud võistlejad teisest ja 16.-24. kohal lõpetanud kolmandast reast.

Esimeselt positsioonilt sai õiguse startida mullu esmakordselt maailmameistriks kroonitud 24-aastane ameeriklanna Kate Courtney, kes jõudis finišisse ajaga 21.05. Sekundiga jäi teiseks valitsev Euroopa meister Jolanda Neff ja kolmanda koha pälvis kaks sekundit võitjast hiljem lõpetanud Kathrin Stirnemann. Numbri 30 alt startinud Lõiv sai karjääri esimesel short track’i võistlusel 20. koha. Võitjale kaotas eestlanna 40 sekundiga.

“Stardis panin välja kõik, mis sees oli ja üllatusena leidsin end üsna pea 15. positsioonilt. Palju oli trügimist konkurentidega ning mitmeid kordi tehti sõiduvigu täpselt minu ees. Sellega läks mul rütm sõidu keskel täiesti sassi ja peagi olin langenud 30. kohale. Otsustasin ökonoomitada kuni viimaste ringideni ning siis panna välja viimased jõuvarud, mis veel sees olid. Viimase kahe ringiga suutsin mööduda kümnest naisest ning lõpuspurti tehes läksin veel ühest konkurendist mööda,” kirjeldas võistlusel juhtunut Lõiv, kes tahtis hea tulemusega teha sünnipäeva kingituse oma treenerile Karmen Reinpõldile.

Meeste klassis võitis eelsõidu Hollandi meister Mathieu van der Poel (20.28). Talle järgnesid šveitslased Lars Forster (+0.00) ja Nino Schurter (+0.02). Viimased on ühtlasi valitsevad Euroopa- ja maailmameister. Eesti olümpiakrossi meister Martin Loo sai 36. koha (+1.28).

Maailma karika põhisõit sõidetakse Albstadtis pühapäeval. Lisaks Lõivule ja Loole osaleb kuni 23-aastaste ratturite vanuseklassis Mari-Liis Mõttus.