Janika Lõiv: rattakross pakub adrenaliini

IMG_8013

Nädalavahetusel Kiviõlis toimunud olümpiakrossi meistrivõistlustel esimest korda Eesti meistriks kroonitud 28-aastane Janika Lõiv on end paari hooajaga töötanud Eesti tippu ja jõudnud oma esimesel maailmakarika hooajal viimatipeetud etapil 38. kohale.

ERR-i spordiportaalile antud videointervjuus rääkis Valgast pärit naine, kuidas ta 2014. aastal jõudis jalgrattaspordi juurde ja millised on tema eesmärgid.

“Olen Valgast pärit, maatüdruk. Alustasin tegelikult koos isaga jooksmisega, tegin kesk- ja pikamaajooksu Eesti tasemel, välismaal võistlemas ei käinud. Aastast 2014 või 2015 alustasime koos elukaaslasega rattaspordiga. Ta kinkis mulle ratta ja siis kolisime välismaale treenima,” rääkis Lõiv.

“Praegu on eesmärk MK-etappidega sõbraks saada ja seal häid tulemusi sõita. Sel hooajal oleks kindlasti võimalik sõita veel 30 hulka, aga seal on väga palju õnne vaja.”

Mis rattaspordi juures meeldib? “Adrenaliin on see, mis tõmbab kõige rohkem käima ja see kütab seda, et edasi jõuda,” lausus Lõiv.

Sel hooajal võistleb Lõiv veel MK-etappidel, Euroopa meistrivõistlustel ning maailmameistrivõistlustel.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X