Janika Lõiv pälvis Lõuna-Aafrika Vabariigis avaetapil 5. koha

Janika Lõiv tiimikaaslastega

Lõuna-Aafrika Vabariigis alanud maastikumaratoni mitmepäevasõidul Momentum Medical Scheme Tankwa Trek (UCI S1) pälvis Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) koos võistkonnakaaslase Yana Belomoinaga avaetapil viienda koha.

Kuni pühapäevani vältaval mitmepäevasõidul ootas rattureid avapäeval ees 29,4 kilomeetrit ligi 450 tõusumeetriga. Kõige kiirem oli Ghost Factory Racing – Cappuccino duo Anne Terpstra ja Nicole Koller, kes lõpetasid ajaga üks tund, 16 minutit ja 23 sekundit. Teisena ületasid finišijoone Isla Short ja Caroline Bohe (Ghost Factory Racing – Flat White; 1:16.25) ning kolmandana Amy Wakefield ja Samantha Sanders (Efficient Infiniti Racing; 1:17.46).

Lõivu ja tema ukrainlannast paarilise Belomoina ajaks mõõdeti üks tund, 18 minutit ja 20 sekundit, mis andis neile avapäeval viienda tulemuse. „Alguses vedasime, sest keegi teine ei tahtnud tööd teha. Tundsin end päris hästi ning Yana üritas mu tagarattas kinni olla,“ rääkis Lõiv peale etappi. „Umbes 15. kilomeetril läksid Ghosti tüdrukud oma teed ja üsna varsti kolmanda koha paar samuti. Seejärel lasin tempot alla ja sõitsime Yanale mugavas tempos koos neljanda koha paariga. Rada oli suures osas sile ning päris palju oli kruusa ja liiva. Kaks kilomeetrit enne lõppu jäime neljanda koha paarist ka maha. Loodame, et homme on rohkem tõusu.“

Teisel etapil on kavas 88-kilomeetrit, mille jooksul kogutakse 1700 tõusumeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X