Janika Lõiv pälvis kolmandal MK-etapil lühirajasõidus 13. koha

Janika Lõiv

Austrias Leogangis jätkunud maastikuratturite maailma karika sarja kolmandal etapil pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) lühirajasõidus 13. koha.  

Viieringilisel võistlusel eraldus esmalt tõusu peal kolmeliikmeline seltskond: valitsev maailmameister Pauline Ferrand Prevot (Ineos Grenadiers), hollandlanna Puck Pieterse (Alpecin Deceuninck) ja inglanna Evie Richards (Trek Factory Racing XC). Viimase ringi tõusule läksid aga juba kahekesi Ferrand Prevot ja Pieterse. Kui hollandlanna hoidis algul liidripositsiooni, siis valitseva maailmameistri rünnakule ei olnud tal midagi vastu panna ja nii ületas finišijoone esimesena Ferrand Prevot ajaga 20.37. Pieterse kaotas võitjale viie ja Richards seitsme sekundiga.

Lõiv jäi võitjale alla 45 sekundiga. „Otsustasin viimasel hetkel minna võistlema ühe amordilise rattaga, sest Leogangi rajal on väga palju tõusu. Arvan, et tegin õige otsuse, aga eks pühapäeval ole näha,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Igal juhul oli tõusudel tunda, et liigun edasi päris kenasti. Alguses ei läinud muidugi jälle kõik nii nagu planeerisin, aga kokkuvõttes sain pühapäevaks teisest reast stardi, mis mulle meeldib.“

Ka meeste võistluse võitja Jordan Sarrou (Team BMC) võttis võimsa rünnaku ette viimase ringi tõusul, finišeerides lõpuks ajaga 21.08. Teise koha pälvis MK-sarja liidrisärgis sõitnud Luca Schwarzbauer (Canton CLLCTV; +0.02) ning kolmanda koha lätlane Martins Blums (KMC MTB Racing Team; +0.03).

Eliitklasside olümpiakrossi võistlused on kavas pühapäeval.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X