Janika Lõiv: olümpiaplaanid pole ulme

2014. aasta hüppeliigese vigastuse tõttu jooksutossud rattakingade vastu vahetanud Janika Lõiv ei aimanud, et tõuseb vaid mõne aastaga maailma parematele maastikurattadele kandadele. Viimased kolm aastat on Lõiv treeninud kindla eesmärgiga jõuda esimese Eesti naisena olümpiamängudele maastikurattakrossis.

“Kui kolm aastat tagasi alustasin ja ütlesin treenerile, et tahan olümpiale jõuda, siis ta vaatas natuke mitte just viltu, aga mõtles, et eks ma natuke hull olen,” lausus Lõiv ERR-ile. “Täna ma ei saa öelda, et see oleks unistus – me töötame selle nimel ja meil on kindel plaan sinna ei jõuda. Kui kõik asjad sujuvad hästi ja mu vorm läheb järjest paremaks, siis see pole ulmeline plaan.”

Oma esimese maailma karika stardi tegi Lõiv kolm aastat tagasi Itaalias, kus lõpetas 54. kohal. Pärast seda on tulemused järjest paranenud. Tänavu on eestlanna jõudnud kolme korral 30 parema hulka ja eelmisel nädalavahetusel ei jäänud enam kaugele ka koht esikümnes.

“See oli tegelikult väga suur üllatus. Kindlasti ma ei läinud selle mõttega starti, et top 15-sse sõita. Kuigi see oli minu suur unistus.”

Tipptasemel sõitmiseks teenib Lõiv igapäevaselt leiba graafilise disainerina töötades. “Vaimselt on kõige raskem, et peab kogu aeg valmis olema – ühelt teisele fokuseerima. Kui oled trennist väsinud, siis vahel tahaks puhata, aga sellist võimalust ei ole. Aga kui hästi planeerida, siis nagu minu pealt näha, on see võimalik.”

Talvistel ettevalmistusperioodidel Hispaanias elav Lõiv käis hooaja eel kohaliku profiklubi juures testimisel, kuid valitute hulka veel ei pääsenud. Unistus profilepingust pole aga veel kadunud.

“Talvel käisin katsetel, aga nad valisid teised inimesed,” lausus ta. “Sel hooajal arvan, on seda päris raske saada, sest vahetult enne olümpiat on kõigil lepingud olemas ja need on tavaliselt kaheaastased. Aga ma arvan, et peale olümpiat on väga realistlik võimalus, kui sõidan nii hästi nagu hetkel olen sõitnud.”

Eile Eesti meistriks kroonitud Lõivu ootab järgmistel nädalatel tihe võistlusprogramm. Esmalt stardib ta Euroopa meistrivõistlustel Tšehhis ja seejärel kahel maailma karika etapil Itaalias ja Šveitsis. Hooaja peaeesmärk on septembris Kanadas maailmameistrivõistlused.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X