Janika Lõiv oli Hispaanias taas võidukas

Janika Lõiv

Eesti parim naisrattur Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) võidutses taas, kui pälvis nädalavahetusel Hispaanias peetud olümpiakrossivõistlusel Superprestigio (UCI C1) esikoha.

Lõivu võiduajaks mõõdeti 1:23.48. Teise koha teenis Portugali meister Raquel Queiros (MMR Factory Racing Team; 1:25.01) ja kolmanda koha hispaanlanna Natalia Fischer Egusquiza (BH Coloma Team; 1:25.45).

„Teen praegused Hispaania väikesed võistlused raskete treeningute pealt, seega suuri ootusi endale ei sea. Starti läksin mõttega, et teha tugev treening,“ rääkis Lõiv. „Rada koosnes põhimõtteliselt kahest pikast tõusust ja kahest laskumisest, mis olid singlite peal. Soojendust tehes sadas vihma ja oli väga külm, aga stardi ajaks tuli õnneks päike välja ning oli täitsa ideaalne ilm. Nagu sellele aastale kohane on Hispaania ilm veidi ebastabiilne ning ootamatu.“

„Üldjoontes sujus kõik hästi,“ jätkas Lõiv. „Esimese tõusu lõpuks olin teisel positsioonil ning kontrollisin situatsiooni. Ringi keskpaigas otsustasin teha kiirenduse ja ise juhtima minna, et singlite peal oleks parem oma tempos sõita. Kaks tüdrukut järgnesid mulle, aga üsna pea jäid ka nemad maha. Seega alates teisest ringist tegin oma sõitu ja kasvatasin vahe tagumistega.“

Eliitmeeste seas jõudsid kolme parema hulka hispaanlane David Domingo Campos Motos, rumeenlane Vlad Dascalu ja portugallane Ricardo Marinheiro.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X