Janika Lõiv: meeldiv on olla tagasi MK-etapil, kus eelmisel aastal kõik alguse sai

092074B0-08CF-4233-A081-AB0B846EBA69

Möödunud aastal Eesti olümpiakrossi meistrivõistlustel hõbemedali pälvinud Janika Lõiv sõidab ainsa eestlannana maailmakarikaetappidel. Esimese võistluse tegi Lõiv selles sarjas kaasa möödunud aastal Itaalias Val di Soles. Samal võistlusel on ta uuesti stardis pühapäeval, pea aasta aega hiljem.

Lõivu sõnul on meeldiv olla tagasi võistlusel, kus eelmisel aastal kõik alguse sai.

„Sel aastal esimest korda siin treeningutele minnes oli tunne, et enamvähem ikka tean, mis mind ees ootab ja seega suuremat pabistamist ei olnud,“ rääkis Lõiv. „Päris selgelt on meeles, kuidas aasta tagasi oli juba kaks päeva enne võistlust tugev närv sees. Kangesti tundus, et olen endale liiga suure ülesande võtnud. Samas oli ikka põnev ka. Nägin kuidas maailma tipud sõidavad ja kogu see võimas melu on omaette äge kogemus. Itaalia rada oli aasta tagasi oluliselt lihtsam ja võib vist öelda, et ka igavam. Sel aastal on rada muudetud tehnilisemaks – sõita on palju põnevam ja vaheldusrikkam. Rohkem on keerutamisi puude vahel, juurikaid, erinevaid uusi kivihunnikuid ja uus suurte kividega laskumine. Muidugi on ka korralikud tõusud, mis ei puudu üheltki MK-etapilt. Võrreldes aastataguse ajaga olen kindlasti rahulikum ja enesekindlam, sest olen võistelnud koos samade konkurentidega erinevatel rahvusvahelistel XCO sõitudel. Selle tõttu olen juba rohkem kõigega harjunud – pikad tõusud, tehnilised laskumised, iga koha eest pidev võitlus, palju publikut raja ääres. Igaljuhul ootan põnevusega pühpäevast starti.“

Pühapäeval on lisaks Lõivule võistlustules ka Eesti parim meesmaastikurattur Martin Loo.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X