Janika Lõiv lõpetas MK etapi Prantsusmaal

image3

Täna lõppes Prantsusmaal Les Gets´is naiste eliidi UCI maastikuratta maailmakarikas, kus kahel päeval oli võistlustules Janika Lõiv.

Janika Lõiv kommenteeris sõite järgnevalt: „Terve nädal olid Les Gets´is väga heitlikud ilmastiku tingimused, esimesed trennid said tehtud natuke märjal rajal. 03.- 04. juunil toimusid võistlussõidud, kus lühiraja (XCC) saime sõita sooja ilmaga ning väga mõnusal ning kiirel rajal. Tunne oli üpriski hea, ning pikalt sõitsin 11´ndal positsioonil, kahjuks kolm ringi enne lõppu keerati mulle ette ja oleksin äärepealt kukkunud. Õnneks jäin ikka püsti ja üritasin rütmi taastada ning lõpetasin 13´ndal kohal (aeg 0:20:59).
Viimased treeningud laupäeval tegime täielikult kuival rajal. Kuid ilm mängis vingerpussi ja laupäeva õhtul hakkas korralikult vihma kallama, mis jätkus ka tänasel võistluspäeval. Hommikul vahetasime kuiva ilma rehvid muda rehvide vastu, sest rada oli muutunud väga libedaks, kohati rada muudeti ning ohtlikke hüppeid vähendati. Maastikuratta olümpiakrossi (XCO) sõit algas väga raskelt ning tundsin, et jalad on väsinud. Üritasin hoida vaimu kõrgel ning lihtsalt omas tempos kulgeda. Mitmete kukkumiste tõttu oli raske head rütmi leida ning sõit oli paras kannatus. Õnneks pidas tehnika kenasti vastu ning suutsin tõusta 30´ndalt positsioonilt 17´ndaks (aeg 1:34:32).“

02.juuli – XCC lühirada 13.koht Janika Lõiv aeg 0:20:59
04.juuli – XCO olümpiakross 17.koht Janika Lõiv aeg 1:34:32

Foto Zubiko Photography
Foto Zubiko Photography

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X