Janika Lõiv lõpetas koostöö Hollandi profiklubiga

Janika Lõiv

Mullu Eesti parimaks naisratturiks valitud Janika Lõiv lõpetas koostöö Hollandi profiklubiga KMC Ridley MTB Racing Team ning jätkab olümpiahooajal treenimist ja võistlemist omal käel.

Kui ma tiimiga poolteist aastat tagasi liitusin, siis lootsin, et suudan nende abiga enda sportlikus tasemes sammu edasi teha. Tagantjärgi tuleb aga tunnistada, et see ei õnnestunud,“ ütles Lõiv. Juba eelmise hooaja lõpus tundsin, et minu jaoks nende süsteem ei tööta ning tegin ettepaneku leping lõpetada. Tol hetkel otsustasime siiski koostööd jätkata.

Käesoleva hooaja alguses jõudsin lõpliku järelduseni, et meie nägemused on liiga erinevad, seega tegin omalt poolt tiimile ettepaneku lõpetada leping praegusel hetkel,“ lisas Lõiv. Viimaste aastate profitiimide kogemused on näidanud ja andnud mulle kindluse, et minu isiklik tiim suudab pakkuda mulle absoluutselt tipptasemel võimalusi. Koos abikaasa ja treeneritega oleme otsustanud jätkata endise mudeli alusel, mis mulle on varasemalt edu toonud.

Lõiv liitus esmakordselt profiklubiga 2022. aastal, kui sõlmis lepingu KMC – Orbea tiimiga. Kuuekordse olümpiakrossi Eesti meistri parim maailma karika sarja etapi tulemus on kuues koht 2022. aastal Andorras sõidetud võistluselt. Tokyo olümpiamängudel lõpetas eestlanna 17. kohal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X