Janika Lõiv lõpetas Hispaania maastikurattavõistluse kolmandana ja läks Kataloonia Karikasarja juhtima

image1

Janika Lõiv (Hawaii Express) oli täna joonel Hispaanias toimunud maastikuratta võidusõidul Copa Catalana Internacional BTT Biking Point – Santa Susana XC (C1) (22km), kus saavutas kõrge kolmanda koha, kaotades võitjale 4:29 min (võitja aeg 01:10:28). Võistluse kaks esikohta napsasid prantslannad, parim oli Loana Lecomte ja teisele kohale sõitis ennast kunagine olümpiavõitja ja maailmakarika maailmameistrivõistluste üldvõitja Julie Bresset.

Esialgu 18. aprillil toimuma pidanud naiste eliitklassi sõit toimus koroona tõttu meestest päev varem. Peale kahte etappi tõusis Janika Lõiv Kataloonia Karikasarja liidriks.

„Viimased nädalad on Hispaania ilmad minu jaoks üpris külmad olnud, nii ka täna. Seetõttu oli raske soojaks saada. Rada oli raskete pikkade tõusudega ning mitte väga keeruliste laskumistega. Sõit algas ca viieminutilise tõusuga, kuhu üles jõudes oli suur osa pundist koos. Seejärel oli umbes kilomeetri pikkune laskumine, mis venitas sõitjate rivi pikaks ning tekkisid esimesed vahed. Olin sel hetkel kolmandal kohal ja sealt edasi kulges sõit minu enda rütmis. Ees sõitjaid mul püüda ei õnnestunud ja tagant ka kedagi järgi tulemas ei olnud. Nii lõpetasingi sõidu kolmandal kohal,“ kommenteeris Lõiv tänast sõitu.

Fotograaf: Zubiko, pildil Janika Lõiv
Uudis ERR Sport ja videolugu siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X