Janika Lõiv lõpetas Hispaania maastikuratta tuuri kokkuvõttes 7. kohal

2RA_0244

Janika Lõiv (Hawaii Express) ja Greete Steinburg sõitsid täna Hispaanias 4-päevast SHC (Hors cat) kategooria maastikuratta tuuri  Mediterranean Epic viimase etapi (48km). Janika Lõiv lõpetas viimase etapi 8. kohal, Greete Steinburg oli sunnitud tänase võidusõidu kukkumise tõttu katkestama. Kokkuvõttes saavutas Janika Lõiv tuurilt 7. koha.

Tänase etapi esikolmik kuulus itaallannadele vastavalt: I Martina Berta, II Eva Lechner ja III naiste maratoni maailmameister Chiara Teocci.

Kokkuvõttes võitis Šveitsi rattur Ramona Forchini, teine oli Chiara Teocci ja kolmas Martina Berta.

„Sõidu algus oli sarnane esimese päeva proloogile. Suutsin liidritega sõita esimese mäe otsa (u 10km), seejärel tuli esimene tehniline laskumine ning itaallannade nelik pani eest minema. Ramona Forchini, Nina Benz, Ariane Luthi  ja mina jäime järgmisesse gruppi. Tehnilisel laskumisel suutsid nad kahjuks kolmekesi mul eest vaikselt ära sõita. Edasi sõitsin oma sõitu ja tegin korraks joogipunktis peatuse, sest käiguvahetaja vahele oli oks jäänud ja seetõttu ei saanud käike vahetada. Õnneks sain abi ja sõit läks edasi. 25ndaks kilomeetriks (raja kõige kõrgema mäe otsa jõudes) olin kätte saanud Nina ja Ariane. Järgmisel, tuuri kõige tehnilisemal laskumisel kärises vahe aga järjekordselt suureks. Pidin meeste taga veel lisaks maha tulema ning jooksma,” kommenteeris Lõiv.

“Laskumisest alla jõudes oli viimased 20km justkui eraldistarti, palju kergelt langevat kruusa ja asfaldit. Andsin endast kõik, et eesolevaid püüda, aga kahjuks ei olnud see piisav, sest olin vastutuules ning laial kruusateel täiesti üksi. Vaid üks mees istus mu taga tuules ning keeldus vedama tulemast. Umbes 4km enne lõppu oli veel lisaks uus “maasikas” (väga lühike ja tehniline laskumine) pandud. Üritasin küll rahulikult ning kindlapeale sõita, aga üks puu sattus ikka ette. Jäin küll püsti, aga sain korraliku ehmatuse,” meenutas Janika  Lõiv.

“Minu jaoks lõppes tuur ca 5 km enne finišit, viimasel tehnilisel laskumisel. Jäin ühe aeglasema mehe taha, mistõttu pidin hoo täielikult maha võtma ning vähese hoo tõttu jäin esirattaga kivi taha kinni ja pikali ma olingi. Läksin ratta peale tagasi, aga pilt virvendas ees ja tulin uuesti maha mõeldes, et jalutan laskumise lõpuni ja siis jätkan, kuna lõpuni oli ainult asfalt. Rattaga allamäge kõndides pidin siiski raja äärde maha istuma, sest mul oli väga halb olla ja nägemine kadus ära. Alles siis sain aru, et ei ole võimeline jätkama. Õnneks näitas röntgen, et kõik on korras ja edasi on vaja lihtsalt puhata ja taastuda,” selgitas Steinburg rajal toimunut.

Fotol: Janika Lõiv 4. etapil. Autor: Mediterranean Epic

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X