Janika Lõiv jõudis tänavu teist korda MK-etapil olümpiakrossis esikümnesse

Kanadas Quebecis peetud maastikuratta MK-etapil saavutas Janika Lõiv kahel korral üheksanda koha.

26 soojakraadi ja raja ohtlikult libedaks teinud vihmasajuga peetud MK-etapil tegi Lõiv oma karjääri paremuselt teise tulemuse MK-sarjas, kui sai olümpiakrossis üheksanda koha. Eesti meistrisärgis sõitnud Lõiv kaotas etapivõidu pälvinud ala olümpiavõitjale Jolanda Neffile Šveitsist kolme minuti ja 31 sekundiga. Teiseks tuli austerlanna Mina Mitterwallner ja kolmanda koha teenis ameeriklanna Haley Batten.

Reedel peetud lühirajavõistlusel sai Janika Lõiv samuti üheksanda koha. Võidu võttis taas Neff, kes oli eestlannast 35 sekundit kiirem. Teise koha pälvis ameeriklanna Gwendalyn Gibson ja kolmanda koha hõivas Neffi kaasmaalane Alessandra Keller.

MK-sarja kokkuvõttes on Lõiv enne viimast etappi üldarvestuses 14. kohal.

Järgnevalt stardib Lõiv nagu ka etapivõitja Neff 20. augustil Münchenis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.