JANIKA LÕIV JA GREETE STEINBURG HISPAANIAS TAAS KOLMANDAD

lõiv

Janika Lõiv ja Greete Steinburg saavutasid Hispaanias toimuval paarides sõidetaval maastikuratta tuuri Altea vanalinnast alanud teisel etapil  Costa Blanca Bike Race (S2) taaskord 3. koha. Tänane etapp sisaldas endast 17 km ja 700 tõusumeetrit, millest viimased 3 km olid täiesti üles mäge. Tegemist on ühe Euroopa järsema teekattega tõusuga El faro del Albir (30%).

„Tänane etapp oli eraldistart, kus paarid lasti minema tagurpidi keeratud paremusjärjestuses minutiliste vahedega. Meie stardiaeg oli keskpäeval. Esimese poole rajast tegime kordamööda vahetustega tööd, kuni jõudsime singliteni. Singlitel oli ootamatuid pöördeid ning pidi väga hoolikalt märke jälgima. Siiski paaril korral õnnestus meil teiste naispaaridega natuke rajalt mööda panna, aga palju aega selle peale kaduma õnneks ei läinud. Tähistus oleks võinud rajal veidike parem olla. Tundsin end paremini kui eile, kuid järsul tõusul läks siiski päris raskeks, aga lõpetasime väga ilusa vaatega mäe otsas, mis oli seda pingutust väärt,“ kommenteeris Steinburg.

„Eelmisest aastast erinevalt sisaldas rada palju treppe, mida mööda pidime üles sõitma. Panin sinna päris suure lauluga sisse ja ehmusin esimese hooga ära, sest rehvi lõi korralikult läbi. Lasin pärast seda natukeseks mõtte uitama ning järgmisel väikeste treppidega laskumisel tegin ise rumala otsuse, mille tõttu lõi lenksu käest ära ja kukkusin õlaga vastu piiret. Sellega kaotasime 10 sekundit, sest pidin ratast kontrollima. Edasi sujus sõit hästi, oli mõni kerge möödapanek rajalt, aga ei midagi hullu. Viimased kilomeetrid olid rasked, kuid kuna raja ääres oli palju rahvast, kes ergutasid, oli kannatada natukene lihtsam,“ lisas Lõiv.

Homme ootab ees kolmas etapp: 50 km ja 2050 tõusumeetrit

Tulemused:

1.Primaflor Mondraker X-sauce 00:45:42

Võistlejad Rebecca Mcconnell ja Githa Michels

Austraalia meister ja Belgia meister

  1. BH Templo Cafes UCC – Puls 00:47:46

Võistlejad Rocio del Alba Garcia Martinez ja Lejla Tanovic

Hispaania meister ja Bosnia Hertzogovina meister

  1. Estonian National MTB Team 00:51:14

Greete Steinburg ja Janika Lõiv

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X