Janika Lõiv Hispaanias 5. ja Greete Steinburg 11.

163430527_10159550846094114_6968574451435126319_o

 

Janika Lõiv (Hawaii Express) ja Greete Steinburg jätkasid Hispaanias 4-päevast SHC (Hors cat) kategooria maastikuratta tuuri  Mediterranean Epic. Kolmandal etapil tuli läbida 93km. Janika Lõiv lõpetas eelviimase etapi 5. ja Greete Steinburg 11. kohal. Võttes arvesse naiste eelmisel etapil toimunud suhteliselt raskeid ja valulikke kukkumisi, on see väga hea tulemus.

Tuuri kolmanda etapi võitis Šveitsi rattur Ramona Forchini, teine oli itaallanna Martina Berta ja kolmas samuti Itaaliast pärit rattur Greta Zeiwald.

„Kuna tegu on korraliku maratoni etapiga, võeti esimesed 15km väga rahulikult, nii istusin ka mina pundis. Pärast seda hakkas kogu punt lagunema ja alles jäid pisemad grupid. Mul oli juba algusest peale raske end liikuma saada ja teadsin, et tulemas on korralik kannatuste rada. Eilsed kukkumised andsid juba soojendusel tunda. Peamine eesmärk oli ise tervena püsida ning rehvi lõhkumist vältida. Sõitsin pikalt 7. positsioonil, aga umbes 20km enne lõppu sain liidrisärki kandva Chiara Teocci kätte. Lisaks möödusin Ninas Benzi`st, kes oli rehvi lõhkunud. Kokkuvõttes võib öelda, et terve etapi võitlesin iseendaga ja sõitsin päris palju üksinda,“ võttis Lõiv tänase päeva kokku.

„Hoolimata eilsest kukkumisest oli tänasel hommikul tunne hea ja otsustasin startida. Esimesed ca 15 km sõitsin liidrigrupis, siis lisati watte juurde ja minul neid täna kahjuks varuks ei olnud. Peale seda sõitsin enamus distantsist üksinda. Vältisin tehnilisi vigu ja sõitsin kindla peale finišisse,“ kommenteeris Steinburg tänast sõitu.

Pühapäeval, 28. märtsil sõidetakse 48km.

Võistluse kohta rohkem infot SIIN

Fotol: Janika Lõiv. Autor: Urmas Lõiv

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X