Janika Lõiv heitles Hispaanias poodiumikoha eest ja teenis UCI reitingupunkte

7E18AE9E-D847-4350-9E2C-DCF873D79557

Pühapäeval sõidetud võistlusel Gran Premio Ciudad De Valladolid De Btt (UCI C2) saavutas Janika Lõiv viienda koha. Veel viimase ringini võitles Eesti maastikurattur poodiumikoha nimel, et pidi tunnistama seekord vastaste paremust.

Lõunamaalaste jaoks harjumatult külmades oludes peetud sõidu võitis kodupubliku ees sõitnud Rocio Del Alba Garcia Martinez. 21-aastasel hispaanlannal kulus viieringilise võistluse läbimiseks 1:28.00. Ka teise ja kolmanda koha teenisid võitja kaasmaalased Claudia Galicia Cortina (+0.28) ja Elena Lloret Llinares (+3.40). Ainsa Eesti naisratturina võistelnud Lõiv kaotas võitjale 4.33 ja pälvis sellega viienda koha, mille eest teenis eestlanna juurde 10 UCI reitingupunkti.

“Valdav osa sõidust võistlesin koos venelanna Jekaterina Anošinaga poodiumi madalama astme nimel,” tunnistas Lõiv. “Kuigi tundus, et olime tagumistega piisava vahe sisse sõitnud, siis saime siiski üllatuse osaliseks, kui hispaanlanna järgi jõudis ja koheselt rünnates eest ära sõitis. Kahju, et nii läks.”

Lõivu järgmine võistlus toimub 30. märtsil – 1.aprillini, mil toimub mägirataste mitmepäevasõit Volgat GP Diputacio De Barcelona (UCI S2).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X