Janika Lõiv alustas MK-hooaega Brasiilias lühirajasõidu 17. kohaga

Janika Lõiv

Maastikuratturite MK-hooaeg algas esmakordselt Brasiilias. Reedel sõidetud lühirajasõidus (XCC) võidutsesid Pauline Ferrand Prevot (BMC MTB Racing) ja Alan Hatherly (Cannondale Factory Team). Janika Lõiv (KMC-Orbea) sai 17. koha.

Ferrand Prevot (19.55) alistas tihedas lõpuheitluses vaid ühe sekundiga austerlanna Laura Stiggeri (Specialized Factory Racing) ja inglanna Evie Richardsi (Trek Factory Racing XC). Lõiv jäi võitjast maha 53 sekundiga.

„Esimese maailmakarika stardi ajal on ikka natuke rohkem närvi sees kui muidu. Lisaks sellele on Brasiilias üpris rasked ilmaolud – kuumus ja niiskus teevad oma töö juba enne starti,“ rääkis Lõiv peale võistlust. „Tegin kaks viga juba sõidu alguses – ei saanud pedaali kinni ja libisesin natuke ühe juurika peal. Seega vajusin üpris taha ja pidin hakkama töötama, et ettepoole saada. Antud rada arvestades jõudsin isegi päris heale positsioonile.“

Meeste klassis sai Hatherly ühe sekundiga jagu šveitslasest Thomas Litscherist (Kross Orlen Cycling Team) ja kahe sekundiga prantslasest Maxime Marotte’st (Santa Cruz FSA MTB Pro Team). MK-sarja esimene olümpiakross (XCO) sõidetakse pühapäeval.

Loe veel

Janika Lõiv stardib MK avavõistlusel Brasiilias

McConnel teenis karjääri esimese MK-etapivõidu, Lõiv 20.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X