Janika Lõiv alustas MK-etappi USA-s 10. kohaga

Janika Lõiv

Maastikuratturite maailma karika sari jätkus Ameerika Ühendriikides Snowshoe’s lühirajasõiduga, kus Eesti valitsev meister Janika Lõiv (KMC Orbea) pälvis 10. koha.

Kodupubliku rõõmuks võidutses Gwendalyn Gibson (Norco Factory Team) ajaga 21.40. Hollandlanna Anne Terpstra (Ghost Factory Racing) kaotas talle kahe ja rootslanna Jenny Rissveds (Team 31 Ibis Cycles) nelja sekundiga. Kümnenda koha teeninud Lõiv kaotas võitjale 25 sekundiga.

„Olin üle pika aja jälle MK-etapil jälle lühirajasõidus stardis ja ega ma ei teadnud väga, mida oodata,“ ütles Lõiv. „Sel korral on ajavahe ja pikk reisimine andnud tunda iga päev ja soojendust tehes tundsin samuti, kuidas jalad ei ole valmis. Lisaks sajab siin iga päev vihma ning rajaolud on väga keerulised ja libedad – kogu aeg peab leiutama uusi jooni, et üldse normaalselt sõita saaks. Start ei läinud väga hästi, sest ei leidnud esimese hooga pedaali üles. Siiski suutsin hoida oma kohta, kuid teisel ringil sain aru, et ega mul särtsu jalas pole ja peab kannatama oma tempot ning targalt sõitma. Üritasin igal ringil kellegist mööduda, mis andis motivatsiooni juurde.“

Ka eliitmeeste klassis jäi võit USA-sse, kui Christopher Blevins (Specialized Factory Racing; 21.53) sai finišis jagu rumeenlasest Vlad Dascalust (Trek Factory Racing XC; +0.02) ja itaallasest Luca Braidotist (Santa Cruz FSA MTB Pro Team; +0.04).

Pühapäeval võisteldakse MK-etapil olümpiakrossis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X