Janika Lõiv alustas MK-etappi Albstadtis 14. kohaga

Saksamaal Albstadtis sõidetaval maastikuratturite maailma karika sarja teisel etapil sai Janika Lõiv lühirajasõidus 14. koha.

Esikoha pälvis austraallanna Rebecca Ellen McConnell ajaga 18.56. Finišijoonel edestas ta prantslannat Pauline Ferrand Prevot’d ja rootslannat Jenny Rissvedsi (+0.02). Lõiv kaotas võitjale 19 sekundiga.

„Tänane sõit oli ikka väga segi kui pudru ja kapsad ning palju oli positsioonivõitlust,“ rääkis Lõiv. „Stardis oli mu kõrval Prevot, kes pani jala pedaalilt mööda ja kukkus mulle otsa. Olenemata sellest, et ma sain kenasti pedaali kinni, olin lenksuga tema taga kinni ja peaaegu ümber kukkumas. Selleks hetkeks oli suurem osa pundist läinud ja hakkasin oma tempoga ettepoole liikuma. Sõidu keskel oli suur kukkumine ja et mitte seisma jääda, pidin üle Sina Frei ratta hüppama. See ei tulnud hästi välja, aga kuidagi ma üle selle sain. Eelviimasel laskumisel läksin kurvi liiga suure hooga ja oleksin peaaegu kukkunud. Lõpuks aga suutsin sõita targalt ning saan startida pühapäeval olümpiakrossis teistest reast.“

Eliitmeeste sõidus pälvis esikoha uusmeremaalane Samuel Gaze (21.29), teise koha sai prantslane Jordan Sarrou ja kolmanda koha šveitslane Nino Schurter.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X