Janelle Uibokand võitis Slovakkias EM-i rajal peetud maratoni

Slovakkias toimunud 78-kilomeetrisel maratonil Škoda Horal MTB pälvis naiste seas võidu Janelle Uibokand. Samal rajal jagati mullu maratoni distantsil Euroopa meistri tiitlid.

Uibokandil kulus võistlusmaa läbimiseks 4:23.31. Teise koha pälvis Silvie Zvonkova (4:49.04) ja kolmandaks sõitis end Marzena Janczarska ajaga 5:12.10.

“Võistlusele läksin mõttega parandada ajaliselt eelmise aasta tulemust. Stardi eel kogunesid aga äikesepilved, misjärel hakkas sadama väga tugevat paduvihma. Esimesed pool tundi oli isegi raskusi näha, kus läheb rada,” rääkis Uibokand sõidujärgselt. “Õnneks peale ühte tundi jäi sadu väiksemaks ja lõpuks kadus sootuks. Rada ise muutus vihmaga väga mudaseks ja seetõttu ma oma stardieelset eesmärki täita ei suutnud. Aga ma jään rahule sellega, et suutsin terve sõidu kõvasti ja ühtlaselt pingutada.”

Möödunud aastal sai Uibokand Slovakkias toimunud maratoni EM-il 19. koha.

Janelle Uibokand Slovakkias. Foto: Jozef Sitiarik

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X