Janelle Uibokand tuli maastikurattatuuril Austrias 7. kohale

Austrias sõidetud kolmepäevasel maastikuratturite mitmepäevasõidul Ischgl Ironbike Stage Race (UCI S2) saavutas Janelle Uibokand seitsmenda koha.

Mitmepäevasõidu esimesel etapil sõideti mäkkesõit. Teine etapp peeti XCO formaadis lühisõiduna ja viimasel päeval võeti mõõtu maratonis. Võistluse esikoha viis Šveitsi 44-aastane Esther Süss koguajaga 6:01.11. Teisele kohale tuli Sloveenia rattur Blaza Pintaric ajaga 6:12.36 ja kolmas oli sakslanna ajaga 6:20.21. Ainsa eestlannana Austrias startinud Uibokand tuli seitsmendale kohale ajaga 7:26.00.

Avaetapil, kus 7,33 kilomeetri jooksul kogusid võistlejad 941 tõusumeetrit, lõpetas Uibokand kümnendana. Teisel etapil lõpetas eestlanna üheksandal kohal ning 75-kilomeetrise maratoni lõpetas Uibokand seitsmendana. Samale positsioonile tõusis neiu ka kokkuvõttes.

“Alustasin viimasel päeval kohe oma tempos,” rääkis Uibokand peale võistlust. “Sõita Alpides on tõesti raske ning ka laskumistel ei saa puhata, sest need on küllaltki tehnilised. Emotsioonid selles tuurist pakuvad rahulolu, sest ületasin ennast. Lahkun Austriast positiivsete emotsioonidega, mida pakkusid nii raja ääres kaasa elanud inimesed kui ka kaassõitjad.”